Serwis Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.
AKCEPTUJĘ
Milczenie Polskich Owiec

Milczenie Polskich Owiec

reż. Maciej Stuhr
Polska, 2017, 34 min

W przytulnej knajpce w jednym z polskich miast dochodzi do serii mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi. Dzieli ich sporo, ale łączy jedno: wszyscy próbują znaleźć choć cienką nić porozumienia z drugim człowiekiem. Każde z nich robi to na swój sposób. 


Mariano na przykład nie ma żadnych problemów z mówieniem wprost tego, co go boli, ale również co go kręci i podnieca. Kompletnie nie zważa na to, że słowa mogą ranić i być trudne do zniesienia dla Amelii, jego uwielbiającej komedie romantyczne dziewczyny. Zygmunt usilnie pragnie zwierzyć się ze swoich skrytych fantazji, ale tylko obcą osobę jest w stanie obdarzyć dostatecznym zaufaniem. W konfrontacji z byłym kochankiem jest zdecydowanie mniej wylewny. 


Malwina, która ze wszelką cenę pragnie podbić filmowy świat, otwiera się, ale dopiero przed kamerą. Tylko wtedy może być tak naprawdę sobą. Z kolei dziewczyna z telefonem potrafi być potulną, godzącą się na wszystko owieczką, a za chwilę stać się nieprzebierającą w słowach ostrą laską. Cichą obserwatorką tych wszystkich, często bardzo zabawnych, czasem smutnych, ale i wzruszających spotkań jest kelnerka. Ona również ma swój sposób na radzenie sobie z otaczającą rzeczywistością… 


Maciej Stuhr debiutuje w roli reżysera i scenarzysty. Po raz pierwszy w historii warszawskiej Akademii Teatralnej jej wykładowca zrealizował wraz ze swoimi studentami krótkometrażowy film fabularny.  

scenariusz:  Maciej Stuhr
zdjęcia:  Maciej Puczyński
muzyka:  Filip Kuncewicz
scenografia:  PraCoVnia Art-Club Warszawa
montaż:  Michał Edelman, Mateusz Nowakowski
kostiumy:  Paula Grocholska
charakteryzacja:  Julia Skorupa
dźwięk : Łukasz Klimczak, Maciej Amilkiewicz, Filip Kuncewicz
obsada : Eliza Rycembel, Agata Różycka, Zofia Domalik, Hanna Skarga, Dominika Kryszczyńska, Henryk Simon, Marcin Bubółka, Kamil Suszczyk, Dawid Ściupidro
produkcja:  Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie/Wydział Aktorski
producenci : Wojciech Malajkat, Marcin Perchuć, Maciej Stuhr
współpraca produkcyjna : Joanna Fedorowicz
public relations : Justyna Teleńczuk

Legenda
Konkurs Główny
Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Sekcje Pozakonkursowe