Ania

Inspirująca historia aktorki Ani Przybylskiej – odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Jest to film dokumentalny zbudowany z wywiadów oraz niepublikowanych dotąd materiałów z prywatnych archiwów, dzięki którym możemy zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy życiem zawodowym i byciem osobą publiczną a swoim życiem rodzinnym.
Ania

Homo Peregrinus

Film stanowi próbę zrozumienia fenomenu pielgrzymowania. Autor analizuje, co skłania ludzi do podjęcia trudu wędrówki, ale co więcej – pozostania w nim, kim jest pielgrzym i czy wyłącznie tą osobą, która idzie.
Homo Peregrinus

Jeszcze zdążę

„Jeszcze zdążę” to film o pięknym życiu. O dobrym życiu. Bohaterowie dokumentu Aleksandry Kutz uczą nas czym ono naprawdę jest, czym mogłoby być, gdybyśmy tylko zatrzymali się na chwilę: żeby popatrzeć, porozmawiać, przytulić się, odetchnąć. Może wtedy okazało się, że do szczęścia potrzeba nam o wiele mniej, niż sądzimy? Że wszystko, co naprawdę ważne jest tuż obok, w zasięgu ręki? To także film o miłości. Bo kiedy człowiek kocha zaczynają...
Jeszcze zdążę

Marian Kołodziej. Tajemnica artysty

Film dokumentalny poświęcony wielkiemu scenografowi, kostiumografowi, współtwórcy sukcesu polskiego kina lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, twórcy ołtarzy papieskich. Jako szesnastolatek trafił do Auschwitz, ale jego dorobek to pochwała piękna świata i sztuki. Jego prace towarzyszyły przełomowym wydarzeniom społecznym w Polsce. Wspomnieniom artystów o niezwykłych zdolnościach i perfekcjonizmie Kołodzieja, tajemniczej osobowości towarzyszą bogate archiwalia, także z jego pracowni. Film nakręcono na gdańskiej Starówce, gdzie spędził większość powojennego życia.
Marian Kołodziej. Tajemnica artysty

Opowiedz mi o mnie

Porzucona w szpitalu Magda nigdy nie poznała swojej biologicznej matki. Brak własnego miejsca i poczucia tożsamości nie pozwalają jej normalnie żyć. Dziewczyna chce rozwikłać zagadkę oraz dowiedzieć się, kim naprawdę jest. Czuje, że prawda może ją wyzwolić i pomóc w poradzeniu sobie z ciężarem, jaki nosi. Bohaterka wyrusza w emocjonalną podróż, by w końcu odnaleźć siebie.
Opowiedz mi o mnie