Akredytacje i bilety

BILETY na pojedyncze seanse są w sprzedaży od 13 września od godziny 18.00. 

CENY biletów:

25 zł bilet normalny
20 zł bilet ulgowy
15 zł blok filmów krótkometrażowych
13 zł bilet grupowy (cena pojedynczego biletu dla grup liczących powyżej 10 osób)
Rezerwacje grupowe: rezerwacje@festiwalgdynia.pl, tel. 712 46 14

 

AKREDYTACJE ONLINE

Akredytacje umożliwiające oglądanie programu online 46. FPFF są niezależne od akredytacji na pokazy stacjonarne.

W sprzedaży dostępne są akredytacje na 10 i 20 filmów online, w cenie 50 i 100 złotych. Bilety na pojedyncze pokazy online kosztują 8 złotych.

Akredytacje online można kupić wyłącznie przez internet na stronie system.festiwalgdynia.pl.

Co w programie online?

Tegoroczna wirtualna część Festiwalu obejmuje wszystkie filmy z Konkursu Filmów Krótkometrażowych i Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. Filmy z Konkursu Głównego nie będą dostępne online.

Posiadacze akredytacji online mogą natomiast obejrzeć również wybrane filmy z sekcji pozakonkursowych, m.in. Czystej Klasyki, w której znalazł się obszerny przegląd dzieł Andrzeja Munka, a także filmy: „Bez końca” Krzysztofa Kieślowskiego i „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego. Na platformie VOD udostępniony jest ponadto film laureatki Platynowych Lwów, Agnieszki Holland, „Gorączka”, a także sekcja Filmy z Gdyni.

Jak skorzystać z akredytacji online?

Festiwalowe seanse online odbywają się w terminie 20-25 września 2021 roku w wirtualnych salach kinowych zgodnie z ustalonym harmonogramem projekcji.

Aby obejrzeć wybrany film, należy zalogować się na stronie system.festiwalgdynia.pl i dokonać rezerwacji miejsca na konkretnym seansie. Liczba miejsc w każdej wirtualnej sali kinowej jest ograniczona, dlatego należy dokonywać rezerwacji z wyprzedzeniem, analogicznie jak w przypadku akredytacji na pokazy stacjonarne.

 

AKREDYTACJE STACJONARNE

Akredytacja na 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to imienny identyfikator upoważniający do:

 • wstępu na pokazy filmowe (po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji online) odbywające się w:

– Teatrze Muzycznym na Dużej, Nowej oraz Kameralnej Scenie,

– kinie Helios (Centrum Handlowe Riviera),

– Gdyńskim Centrum Filmowym;

 • otrzymania pakietu festiwalowego zawierającego materiały festiwalowe;
 • uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących, z wyłączeniem imprez zamkniętych, na które obowiązują osobne zaproszenia;
 • rezerwacji miejsc na pokazy i konferencje prasowe – dot. akredytacji Media
 • uczestnictwie w wydarzeniach Gdynia Industry – dot. Media i branża. Dla posiadaczy akredytacji Obserwatora istnieje możliwość udziału w przypadku wolnych miejsc.

 

TYPY AKREDYTACJI

 

AKREDYTACJA BRANŻOWA – dla przedstawicieli branży filmowej, tj. producentów, dystrybutorów, przedstawicieli instytucji filmowych, reprezentantów wydarzeń filmowych i innych osób związanych z rynkiem filmowym w Polsce i za granicą.

AKREDYTACJA BRANŻOWA – STUDENCKA – dla studentów szkół filmowych w promocyjnej cenie na podstawie ważnej legitymacji studenckiej.

AKREDYTACJA MEDIALNA – dla przedstawicieli mediów (radio, prasa, telewizja, internet) oraz dla fotoreporterów.

AKREDYTACJA OBSERWATORA – dla osób, które nie są zawodowo związane z branżą filmową i/lub medialną.

 

SPRZEDAŻ AKREDYTACJI odbywa się wyłącznie na stronie https://system.festiwalgdynia.pl. Aby zakupić akredytację, należy wybrać jej typ i wypełnić elektroniczne zgłoszenie. 

Początek sprzedaży: 2 sierpnia 2021 roku, godzina 10.00. Prosimy mieć na uwadze, że ze względu na wprowadzone obostrzenia pula akredytacji jest bardzo ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

 

KOSZT AKREDYTACJI

Koszt akredytacji typu Media, Branża, Obserwator wynosi 400,00 złotych.

Koszt akredytacji branżowej studenckiej wynosi 150,00 złotych.

 

ZASADY SPRZEDAŻY AKREDYTACJI

 • W celu zakupu akredytacji należy wybrać odpowiedni typ akredytacji i wysłać zgłoszenie na stronie https://system.festiwalgdynia.pl.
 • Zgłoszenie potwierdzane jest drogą mailową w ciągu 4 dni.
 • Po akceptacji należność za akredytację należy wpłacić w ciągu 72 godzin od momentu potwierdzenia zgłoszenia przy użyciu płatności elektronicznej oferowanej na stronie (płatność DotPay) poprzez wejście w zakładkę „Moje zamówienia” i wybranie opcji „Opłać”. Opłatę można również uiścić przelewem elektronicznym na konto Organizatora po uprzednim poinformowaniu o tym drogą mailową (akredytacje@festiwalgdynia.pl).
 • Zakup akredytacji zostanie potwierdzony drogą mailową w ciągu 4 dni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie Organizatora.
 • Akredytacja jest imienna, tzn. jest wystawiana na imię i nazwisko podane w formularzu zamówienia.
 • Z akredytacji może korzystać tylko ta osoba, na którą została ona wystawiona. Przekazanie akredytacji innej osobie skutkuje karą w formie odjęcia 10 punktów. W przypadku powtórzenia się sytuacji Organizator zastrzega sobie prawo do odebrania akredytacji.
 • Zamawiając akredytację, należy wypełnić wszystkie wymagane pola oraz dołączyć aktualne zdjęcie portretowe o wielkości nieprzekraczającej 2 MB, o minimalnych wymiarach 400×400 pikseli, w formacie png, gif lub JPG, które posłuży do identyfikacji właściciela akredytacji.
 • Organizator zastrzega sobie możliwość zakończenia sprzedaży w każdej chwili bez podania przyczyn.
 • Organizator nie przyjmuje zwrotu zakupionych akredytacji.

 

ODBIÓR AKREDYTACJI

 • Zakupioną akredytację może odebrać wyłącznie osoba, na której nazwisko została ona wystawiona, za okazaniem dowodu tożsamości lub innego dokumentu ze zdjęciem.
 • Akredytację można odebrać w Recepcji Festiwalu w Teatrze Muzycznym przy Placu Grunwaldzkim 1 w dniach:

19 września 2021 r. w godzinach 15:00-21:00

20-25 września 2021 r. w godzinach 8:30-21:00

 

 • Festiwal nie wydaje duplikatów akredytacji. Wyjątkiem są uzasadnione przypadki.

 

ZASADY KORZYSTANIA Z AKREDYTACJI NA FESTIWALU

 • Wszystkie typy akredytacji upoważniają do uczestnictwa w pokazach filmowych odbywających się w Teatrze Muzycznym w Gdyni (na scenach: Dużej, Nowej i Kameralnej), w kinie Helios oraz w Gdyńskim Centrum Filmowym, po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji miejsca w systemie online.
 • Wszystkie typy akredytacji zaprogramowane są na 34 punkty (1 punkt odpowiada 1 pokazowi filmowemu).
 • Akredytacja nie uprawnia do rezerwacji miejsc na galę otwarcia i zamknięcia Festiwalu.
 • Akredytacja medialna jako jedyna upoważnia do rezerwacji miejsc na pokazy prasowe.
 • Posiadacz akredytacji może zarezerwować tylko jedno miejsce na wybrany pokaz filmowy w danej godzinie (tzw. bloku godzinowym).
 • Rezerwacji miejsc na pokazy filmowe można dokonywać od godziny 7:30 dnia poprzedzającego wybraną projekcję do momentu rozpoczęcia pokazu. Wyjątkiem jest pierwszy dzień Festiwalu, na który rezerwacja miejsc rozpoczyna się w poniedziałek, 20 września 2021 r. o godzinie 7.30.
 • Akredytacja zawiera kod kreskowy umożliwiający identyfikację jej właściciela i weryfikację rezerwacji. Przed każdą salą będzie dyżurować stała obsługa z czytnikami. Dodatkowo obowiązywać będzie weryfikacja akredytacji przed każdym z wejść do Teatru Muzycznego.
 • Nieodwołanie rezerwacji do 15 minut przed rozpoczęciem seansu i nieuczestniczenie w pokazie filmowym spowoduje automatyczne zmniejszenie puli dostępnych punktów w akredytacji o 4 punkty.