DEBATA „TWARZĄ W TWARZ”

21 września | 14:00 - 15:00
DEBATA „TWARZĄ W TWARZ”

Zapytaj o polskie kino! Weź udział w debacie o wszystkim, co najważniejsze dla rodzimej kinematografii, najbardziej aktualne i warte dyskusji. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych otwiera nowy cykl „Twarzą w twarz”, którego bohaterem w premierowej edycji będzie Radosław Śmigulski, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pytanie może zadać każdy.

Gdyński Festiwal od zawsze jest przestrzenią nie tylko prezentacji dzieł filmowych, ale też mniej i bardziej formalnych spotkań filmowców oraz gorących dyskusji ludzi, dla których polskie kino to (niemal) całe życie.

Podczas 43. FPFF, od 18 do 20 września 2018 roku, wszyscy chętni mogą nagrać, w formie wideo, pytania dotyczące aktualnych wyzwań i problemów branży filmowej. W tym celu w Teatrze Muzycznym powstanie specjalna mównica.

Pytania wybrane spośród wszystkich nagrań zostaną odtworzone podczas debaty „Twarzą w twarz”, która odbędzie się 21 września. Udział w niej może wziąć każdy uczestnik Festiwalu posiadający akredytację branżową lub medialną. Konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja miejsca na widowni, podobnie jak na pokazach filmowych.

Rozmowę z Radosławem Śmigulskim poprowadzą moderatorzy, Agnieszka Szydłowska i Max Cegielski, zapraszając też do zadawania kolejnych pytań osoby zgromadzone na sali. Debata potrwa 90 minut.