GDYŃSKIE CENTRUM ANIMACJI. SPOTKANIE DLA MEDIÓW

19 września | 14:00 - 15:00
GDYŃSKIE CENTRUM ANIMACJI. SPOTKANIE DLA MEDIÓW

Powstaje Gdyńskie Centrum Animacji – jest to nowa inicjatywa grupy TREFL, tworzona we współpracy z Miastem Gdynia. Gdyński Samorząd udostępnił placówce nieruchomości przy ul. Gołębiej. To będzie kolejny element na mapie kulturalnej Gdyni.

Nowa gdyńska inicjatywa ma stanowić przestrzeń do aktywności artystycznej, edukacyjnej i kulturalnej mieszkańców miast regionu i Polski. Stanie się ono miejscem przedstawienia budowanego od ponad 30 lat dorobku twórczego i biznesowego związanego z dziecięcą branżą artystyczną, filmową i zabawkową. Na jego terenie zlokalizowana zostanie przestrzeń edukacyjna, rozrywkowa, a także kulturalna.

W Centrum można będzie spróbować swoich sił w pracy nad animacją filmową, wziąć udział w warsztatach artystycznych i twórczych, zajęciach z tworzenia filmów w animacji poklatkowej. Zaplecze merytoryczne Gdyńskiego Centrum Animacji będzie stanowił zespół artystów i twórców popularnego serialu dla dzieci „Rodzina Treflików” na czele z Markiem Skrobeckim.

Gdyńskie Centrum Animacji ma stać się miejscem relaksu i rozrywki dla całych rodzin, wyposażonym w małą salę kinową, teatralną, salę zabaw oraz specjalnie wydzieloną strefę gier. Dla głodnych kultury przewidywane są spotkania autorskie, wyjątkowa ekspozycja kart do gry, a także wystawa obrazująca proces tworzenia gier i puzzli.

Działalność Gdyńskiego Centrum Animacji wpisuje się w realizowaną konsekwentnie od lat politykę Miasta Gdynia nastawioną na budowę silnego ośrodka filmowo-kulturalnego. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu (j.suwik@trefl.com).