GRUPA FILMOWA WALKIRIA

18 - 23 września | 10:00 - 18:00
GRUPA FILMOWA WALKIRIA

Grupa Filmowa Walkiria oraz Magazyn Film&TV Kamera zapraszają do odwiedzenia Miasteczka Historycznego Filmu Polskiego podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. W przestrzeni parkowej przed Teatrem Muzycznym – w Parku Rady Europy – w dwóch namiotach zostanie zaaranżowane miasteczko z udziałem pojazdów, które grają w polskich filmach.

Wewnątrz będą prezentowane inscenizacje do pięciu filmów, z wybranych epok historycznych: Krzyżacy w reżyserii Aleksandra Forda, Ogniem i mieczem w reżyserii Jerzego Hoffmana, Kanał i Człowiek z żelaza w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Karbala w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Filmy będą prezentowane poprzez specjalne dioramy z udziałem rekonstruktorów. Miasteczko historyczne zaprasza gości festiwalowych do dyspozycji których będą historycy, eksponaty i rekwizyty. Integralną częścią miasteczka będzie drugi namiot filmowy, w którym będą się odbywać spotkania z twórcami filmu historycznego i aktorami. Prowadzenie studia filmu historycznego: Jolanta Tokarczyk – redaktor naczelna Film&TV Kamera. Kwartalnik branżowy objął patronat medialny nad przedsięwzięciem.

Grupa Filmowa Walkiria to grono profesjonalistów działających w branży filmowej i marketingowej, których połączyło zamiłowanie do historii i filmu. Grupa oferuje pomoc w przygotowaniu produkcji, wspomaga prace scenariuszowe filmów o tematyce historycznej: fabularnych, dokumentalnych, reklamowych. Oferuje wsparcie w zakresie rekwizytów, scenografii, kostiumów, pojazdów militarnych, w tym czołgów, prowadzi konsultacje historyczne i wojskowe. Oferuje kompleksowe kampanie PR filmów i wydarzeń.

Film&TV Kamera jest specjalistycznym kwartalnikiem adresowanym do osób zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną, autorów zdjęć, reżyserów, scenarzystów, dokumentalistów, montażystów, realizatorów dźwięku, obsługi technicznej itp. Ukazuje się od 2001 r. i na stałe współpracuje z niemieckim partnerem Film&TV Kameramann. Wydawca polskiej edycji – Wydawnictwo Unit – ma w portfolio łącznie 15 tytułów różnych pism branżowych, co przekłada się łącznie na 72 wydania w ciągu roku, 4 portale tematyczne, targi i szkolenia.

grupa_walkiria_czarne_biale copy (1).jpg