Krzysztof Komeda – Repetition. Filmowy scenariusz życia. I muzyka

20 września | 18:30 - 20:00

Życie i twórczość Krzysztofa Komedy to jedna z najbarwniejszych i najbardziej fascynujących historii polskiej kultury drugiej połowy XX wieku. O legendarnym muzyku, który odszedł tragicznie 50 lat temu, u szczytu sławy, po którą sięgnął w „Fabryce snów”, napisano już cały tuzin książek i setki artykułów, powstało wiele dokumentów filmowych z „gadającymi głowami”, ale wybitny pianista i kompozytor nie doczekał się jeszcze pełnometrażowej fabuły.

Na spotkaniu w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego Paweł Brodowski, wieloletni redaktor czasopisma „Jazz Forum”, przywoła najważniejsze zdarzenia, momenty i sytuacje, które były istotne i przełomowe dla Komedy zarówno w życiu prywatnym, jak i muzycznym, które miały decydujące znaczenie dla przebiegu jego kariery. I jakich nie powinno zabraknąć w scenariuszu filmu, którego bohaterem będzie autor kołysanki z filmu „Rosemary’s Baby”.

Uczestników czeka opowieść przetykana fragmentami jego najważniejszych dokonań muzycznych, od pierwszych, „katakumbowych” sesji radiowych, przez historyczne nagrania płytowe po ścieżkę filmową, która przyniosła mu światowy rozgłos.