LEGALNA KULTURA W GDYNI

18 - 23 września | 00:00 - 00:00
LEGALNA KULTURA W GDYNI

W czasie Festiwalu w Gdyni Legalna Kultura uruchomi instalację Kultura Na Widoku z dostępem do ponad tysiąca utworów – filmów, muzyki, książek i audiobooków oraz wirtualnymi spacerami po muzeach Polski i świata. Przed każdym seansem widzowie zobaczą przygotowane specjalnie na Festiwal spoty z serii „W czerni kina” z udziałem twórców filmów pokazywanych w tym roku w Gdyni. Rozstrzygnięty zostanie ponadto „Konkurs na spot o uczciwości w kulturze. Zbyszek Cybulski inspiruje”. Fundacja zaprasza również na stronę www.legalnakultura.pl i social media z festiwalowymi relacjami.

Konkurs na spot o uczciwości w kulturze

„Film to sztuka najbardziej popularna, bo dla milionów ludzi jest wciąż potrzebna jak chleb” – słowa wybitnego aktora Zbyszka Cybulskiego stały się inspiracją dla konkursu na krótki film promujący uczciwe korzystanie z kultury jako jeden z fundamentów funkcjonowania w cyfrowym świecie. Organizatorami konkursu są Legalna Kultura i FPFF, a jego laureatów poznamy w czasie Festiwalu.

Kultura Na Widoku

Instalacja legalnej Kultury otwiera dostęp do ponad tysiąca utworów – filmów, muzyki, książek i audiobooków oraz wirtualnych spacerówi po muzeach Polski i świata. Projekt ten ma zwrócić uwagę na bogactwo zasobów legalnych źródeł, wyrównując szanse uczestnictwa w kulturze i zachęcając do korzystania z niej w sposób uczciwy. W tym roku Legalna Kultura włącza się w obchody siedemdziesięciolecia polskiej animacji, poświęcając jeden z regałów Kultury Na Widoku wybitnym filmom animowanym z zasobów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego.

Nagroda Specjalna w Konkursie Młodego Kina

Jednym z celów Legalnej Kultury jest promocja twórców na początku drogi zawodowej, dlatego po raz kolejny fundacja przyznaje Nagrodę Specjalną w Konkursie Młodego Kina, laureatów wyłoni festiwalowe jury.

W czerni kina

Przed filmami zobaczymy specjalnie przygotowane na festiwal kilkunastosekundowe spoty W czerni kina z udziałem twórców filmów pokazywanych w tym roku w Gdyni.

Pocztówki z Festiwalu

Dzięki akcji pocztówkowej można zaskoczyć najbliższych i podarować im chwilę analogowej radości. Legalna Kultura zatroszczy się, by pozdrowienia dotarły do adresatów.

Fundacja tradycyjnie zaprasza również na stronę www.legalnakultura.pl i na swoje social media z festiwalowymi relacjami.


legalna.jpg