Piekiełko w Twoim domu

08 - 10 grudnia | 21:00 - 21:30
Piekiełko w Twoim domu

Cykl wideosesji z kultowego klubu w Hotelu Mercure Gdynia Centrum

Nie ma Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych bez wizyty w tym miejscu, nawet jeśli odbywa się online. W tym roku nie będziecie mogli być w Piekiełku, więc ta kultowa przestrzeń Hotelu Mercure Gdynia Centrum pojawi się w Waszych domach.

Zaprosiliśmy kompozytorów muzyki do filmów, wyświetlanych na naszym festiwalu, którzy również są w czołówce polskiej sceny awangardowej. Przygotowaliśmy dla Was trzy wideo-sesje, które zaprezentujemy podczas 45. FPFF.

ZAGRAJĄ

8 grudnia, godz. 21.00: Hubert Zemler
Perkusista stworzy przestrzenie dźwiękowe zainspirowane muzyką z filmów science fiction i thrillerów z drugiej połowy XX wieku. 

Hubert Zemler – amplifikowany metalofon, syntezator i sampler

9 grudnia, godz. 21.00: DJ Lenar / Bartłomiej Tyciński
Duet wykona muzykę skomponowaną do filmu “1970” w reżyserii Tomasza Wolskiego, opowiadającego o procesie pacyfikacji przez reżim autorytarny strajków robotniczych w czasie wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu. Premiera filmu będzie miała miejsce 14 grudnia na antenie TVP.

Bartek Tyciński – gitara, radzieckie synthy (Polivoks Formanta)
djLenar – gramofon, taśmaDJ Lenar / Bartłomiej Tyciński

10 grudnia, godz. 21.00: Mikołaj Trzaska / Olo Walicki / Macio Moretti
Trio reprezentantów polskiej sceny improwizowanej, którzy spotykali się w różnych składach m.in. Shofar i łoskot. Zagrają kompozycje własne i muzykę filmową, która pojawia się w filmach Wojciecha Smarzowskiego.

Mikołaj Trzaska – saksofony
Olo Walicki – kontrabas
Macio Moretti – perkusja

ARTYŚCI

Hubert Zemler
Perkusista, kompozytor i improwizator. Ceniony interpretator muzyki nowej, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki, jazzu i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji. Współpracował między innymi z Felixem Kubinem, Evanem Ziporynem,Johnem Tilbury, Wacławem Zimplem, zespołem muzyki współczesnej Hashtag Ensemble oraz grupą Mitch&Mitch. Autor muzyki do filmów m.in. “Kamień”, “Eastern”, “Dzień czekolady” i “Moloch”

Bartłomiej Tyciński
Muzyk, gitarzysta, kompozytor, producent. Współzałożyciel takich zespołów jak Mitch & Mitch, Starzy Singers czy Slalom i New Cage członek m.in Der Father, Alte Zachen, Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, Paristetris, Kwadratowi i wielu innych.Od ponad. Autor muzyki filmowej m.in. „Sztuka Kochania”, „Diagnoza” oraz teatralną m.in „Alexanderplatz” i “Złota Skała” Teatru Studio oraz „Bromba i inni” Teatru Guliwer.

DJ Lenar
Kompozytor, sound designer, turntablista. Zajmuje się muzyką filmową oraz teatralną. Reżyser dźwięku, autor instalacji dźwiękowej będącej częścią projektu „Hotel Polonia.Budynków Życie po życiu”, zdobywcy głównej nagrody Złotego Lwa na 11.Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2008 roku. Laureat nagród za najlepszy dźwięk do filmu “Interior” Marka Lehkiego na 44. FPFF, do filmu “Córki Dancingu” na Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Mikołaj Trzaska
Kompozytor, saksofonista, klarnecista basowy. Gra ze sławami europejskiej i amerykańskiej sceny jazzowej. Współtworzył zespół Miłość, jeden z filarów sceny yassowej. współpracował z Robertem Brylewskim, Marcinem Świetlickim, Tymonem Tymańskim. Współtworzy zespoły Shofar, Ircha Clarinet Quartet, Riverloam Trio i Langfuhrka. Autor muzyki do spektakli i filmów m.in. m.in. „Dom zły”, „Róża”, „Wołyń”, „Kler”, „Oiktos” i „Ar Putam Uz Lupam”.

Olo Walicki
Kontrabasista, kompozytor, producent. Twórca projektów Kaszebe, The Saintbox, Zespół Cieśni i Tańca. Gra muzykę improwizowaną, komponuje do spektakli teatralnych i do filmu. Współpracował z Tymonem Tymańskim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwincińskim, Gabą Kulką, Wojtkiem Mazolewskim i Andrzejem Swerynem oraz grał z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim i m.in. w zespołach Łoskot, Szwagierkolaska i Oczi Cziorne.

Macio Moretti
Jest artystą grafikiem, producentem, współzałożycielem wytwórni Zgniłe Mięso i Lado ABC. Współtworzył i współtworzy m.in. takie zespoły jak Starzy Singers, Mitch&Mitch, Shofar czy Paris Tetris. Grał z takimi muzykami jak John Zorn, Paul Wirkus, Mikołaj Trzaska, Tymon Tymański, Wojtek Mazolewski, Fisz i Emade, Christophe Monniot, Jurij Andruchowicz czy Tatsuya Yoshida. Jest laureatem m.in. Fenomenu Przekroju oraz Paszportu Polityki.

Realizacja materiału: Kulczyński.Filmlab