Studio Filmoteki Szkolnej

11 grudnia | 10:30 - 15:00
Studio Filmoteki Szkolnej

Studio Filmoteki Szkolnej

1. Dla grup

Kto pracuje w redakcji i czym się zajmuje? Co to jest wywiad? Jak skutecznie pytać? Między innymi tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów Studia Filmoteki Szkolnej. Zajęcia pokażą młodym na czym polega zawód dziennikarza, operatora obrazu, realizatora dźwięku i montażysty. Uczestnicy będą trenować m.in dykcję i wystąpienia przed kamerą (tym razem tylko tą w komputerze lub telefonie). Porozmawiamy też o wpadkach dziennikarskich – na co uważać, jak uniknąć problemów i jak sobie z nimi radzić.

· Kiedy? Piątek, 11 grudnia, g. 10:30-12:30 (grupa 1) oraz 13:00-15:00 (grupa 2).

· Gdzie? platforma ZOOM.

· Dla kogo? Klasy 7-8 SP. Zgłoszenia otwarte zarówno dla zorganizowanych grup jak i pojedynczych uczniów w miarę dostępnych miejsc.

2. Dla uczestników indywidualnych, którzy będą przeprowadzać wywiady z gośćmi festiwalu

Jak nagrać wywiad? Gdzie szukać ciekawych tematów? Co to jest stand up, przebitka, czy surówka? Między innymi tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów Festiwalowego Studia Filmoteki Szkolnej. Podczas warsztatów powstaną wywiady, przygotowane i zrealizowane przez uczniów, które zostaną udostępnione na kanale YouTube i w mediach społecznościowych Filmoteki Szkolnej oraz na stronach 45. FPFF w Gdyni. Zajęcia skierowane są do osób, które swoje przyszłe zawodowe życie planują związać właśnie z dziennikarstwem, ale też tych, którzy są po prostu ciekawi telewizyjnych kulis.

· Kiedy? Od piątku 4 grudnia do 11 grudnia

· Gdzie? m.in. platforma ZOOM.

· Dla kogo? Uczniowie szkół ponadpodstawowych – maksymalnie 2 z jednej szkoły. Zapisy: https://filmotekaszkolna.pl