Wypraw swój film z Gdyni w świat z Transatlantyk PRO

16 - 21 września | 11:00 - 17:00
Wypraw swój film z Gdyni w świat z Transatlantyk PRO

Marzeniem wielu reżyserów i producentów jest wypłynięcie na międzynarodowe wody. Nie wszystkie rejsy mogą zacząć się w Cannes, Berlinie czy Wenecji, czasem wręcz lepiej pokazać film na mniejszym festiwalu, takim jak ten w Cottbus, Tallinie czy Salonikach, gdzie nie będzie on przyćmiony przez premiery reżyserów z większym dorobkiem czy z zagranicznymi gwiazdami w obsadzie. Ułożenie dobrej ścieżki festiwalowej nie jest rzeczą prostą, szczególnie że mapa wydarzeń filmowych wciąż się zmienia – jedne tracą na znaczeniu, inne je zdobywają, choćby dzięki zmianie profilu programowego czy nowemu kierownictwu.

Jak wybrać festiwale spoza „wielkiej trójki”? W programie których imprez filmowych warto się znaleźć? Jak zainteresować swoim filmem programera danego wydarzenia, gdzie go poznać i czy zawsze należy zdawać się na opinię agenta sprzedaży (o ile udało się nam go zdobyć)?

O tym oraz o innych niuansach świata międzynarodowych festiwali opowiedzą dyrektor programowa festiwalu Transatlantyk – Joanna Łapińska oraz programerka i koordynatorka wydarzeń branżowych festiwalu Transatlantyk – Ola Salwa. Spotkania będą miały formę indywidualnych konsultacji, podczas których porozmawiamy o możliwościach i szansach na zagraniczne pokazy dla konkretnego filmu.

Spotkania odbędą się między 16 a 21 września w Hotelu Mercure Gdynia Centrum i potrwają około 45 minut (każde). Czekamy na zgłoszenia od reżyserów i producentów pełnometrażowych filmów prezentowanych w tegorocznym programie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: ola@transatlantyk.org.