WYSTAWA PLENEROWA ELLE: NARODZINY GWIAZD

18 - 23 września | 00:00 - 00:00
WYSTAWA PLENEROWA ELLE: NARODZINY GWIAZD

Magazyn ELLE już po raz siedemnasty wspiera Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. N plenerowej wystawie w Gdyni będzie można podziwiać efekty sesji zdjęciowej z udziałem pięciorga młodych aktorów, którzy zadebiutowali znaczącymi rolami na dużym ekranie. Zofia Domalik, studentka warszawskiej Akademii Teatralnej, pokazała się w tym roku już w Cannes, gdzie w konkursie krótkich metraży uczestniczył film z jej udziałem, Koniec widzenia – dyplom Grzegorza Mołdy, absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Aleksandra Domańska, choć ma na koncie udział w wielu filmach i serialach, dopiero niedawno zagrała pierwszą dużą rolę. I to od razu u Juliusza Machulskiego w komedii Volta. Hanna Koczewska od lat odnosi sukcesy w modelingu, na ekranie zadebiutowała w filmie Katarzyny Rosłaniec Szatan kazał tańczyć.

Robert Gulaczyk, aktor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, zagrał rolę samego Vincenta van Gogha w filmie Doroty Kobieli I Hugh Welchmana Twój Vincent, który będzie dystrybuowany w 135 krajach. Z kolei Juliana Świeżewskiego, aktora warszawskiego Teatru Powszechnego, na tegorocznym Festiwalu w Gdyni będzie można zobaczyć w Zgodzie Macieja Sobieszczańskiego, obok Zofii Wichłacz i Jakuba Gierszała.

Być może to w ręce któregoś z nich trafi Kryształowa Gwiazda ELLE za najlepszy debiut, wręczana podczas festiwalowej Małej Gali. Nagrodę otrzyma młody zdolny aktor, reżyser lub operator, którego talent zachwyci Redakcję najbardziej.

Na zdjęciu Zofia Domalik. Fot. Artur Wesołowski.

ELLE_logo_black.jpg