Wystawa prac Zofii Różyckiej „Pies z Ciapkowa”

Wystawa prac Zofii Różyckiej „Pies z Ciapkowa”

Pies kojarzy się z przyjacielem, wiernością, spacerem. Z radością. Przedstawione przez Zofię Różycką psy z gdyńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo wywołują uśmiech na twarzy. Mimo że artystka skupiła się na psach, które w Ciapkowie są praktycznie nieadoptowalne, na wystawie widzimy czystą radość – pogoń za piłeczką, zabawę z motylem, merdanie ogonem.

Jednocześnie psy zmuszają widza do zastanowienia się nad tym, co czują zwierzęta, których nikt nie chce. Ile z tych emocji dzielimy z psami? Czy jesteśmy odpowiedzialni za ich los? Czy mamy na niego wpływ? Co możemy dać n i e a d o p t o w a l n y m psom? Co one mogą dać nam? I gdzie w tym wszystkim jest miejsce na RADOŚĆ?

27 września, a już w najbliższą środę, 14 września o godzinie 18:00 w przestrzeni galerii spotkać będzie można autorkę prac – Zofię Różycką oraz przedstawicieli OTOZ Animals, którzy opowiedzą o adopcji psów ze schroniska.

Podopiecznych gdyńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” można wesprzeć poprzez zrzutkę na portalu www.ratujemyzwierzaki.pl/pieszciapkowa. Najhojniejsi darczyńcy otrzymają plakaty z rysunkami Zofii Różyckiej.

12–27 września 2022 Galeria – Gdyńskie Centrum Filmowe