Zbliżenie na… kino młodzieżowe: koprodukcja z Chinami

11 grudnia | 11:00 - 12:00
Zbliżenie na… kino młodzieżowe: koprodukcja z Chinami

Chiny od pewnego czasu wyrastają na ważnego gracza w sferze kultury i rozrywki. Ten przewyższający Stany Zjednoczone pod względem ekranów kinowych i innych możliwości sprzedaży i dystrybucji audiowizualnej kraj jest niezwykle ważnym rynkiem dla sektorów kreatywnych, szczególnie dla branży zainteresowanej produkcją filmów i seriali dla dzieci.

Jakie możliwości daje chiński rynek europejskim producentom? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć nasi goście. Porozmawiamy o szansach, które stwarza tamtejszy rynek i sytuacji azjatyckiej branży filmowej. Zastanowimy się też w jakim kierunku ona zmierza.

Dodatkowo na przykładzie współpracy polskiej firmy Animoon z Chinami przy projekcie „Przytul mnie” poznamy szczegóły produkowania filmów i seriali dla dzieci oraz tego jak wygląda proces rozwoju projektu w chińskiej firmie producenckiej oczami polskiej producentki.

Sesja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych biznesem z Chinami. Spotkanie pomoże lepiej zrozumieć, jak nawiązać współpracę z Chinami w nadchodzących miesiącach, jak wygląda taka współpraca i na co trzeba się przygotować, decydując się na nią.

Goście spotkania: Jean Dong, założycielka i prezeska Zespa Media Group, UK/Chiny, Manman Chen, WeKids, Chiny, Zosia Jaroszuk, Animoon, Polska

Prowadzenie: Katarzyna Siniarska z New Europe Film Sales.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Kino Dzieci Industry.