Zbliżenie na… kino młodzieżowe: kształtowanie produkcji między art-housem a nurtem komercyjnym

11 grudnia | 14:00 - 15:00
Zbliżenie na… kino młodzieżowe: kształtowanie produkcji między art-housem a nurtem komercyjnym

Spotkanie z wielokrotnie nagradzaną i doświadczoną producentką Leontine Petit z firmy Lemming Films, posiadającą biura w Amsterdamie i Berlinie, zdobywczynią m.in. Eurimages Co Production Award. Leontine produkowała wiele filmów dla dzieci zarówno komercyjnych jak i bardziej art-housowych. Pracowała przy 54 koprodukcjach fabularnych i 14 serialach dramatycznych w Europie i poza nią. Jej ostatni film to „Berlin Alexanderplatz”, nominowany w tym roku w trzech kategoriach do Europejskiej Nagrody Filmowej. Leontine uznaje zasadę, że dzieciom należy zapewnić taką samą różnorodność, jaką otrzymuje dorosła publiczność.

Wspólnie z Moritzem Hemmingerem z ARRI Media International porozmawiają o tym, jak przenieść filmy na wyższy poziom (w tym filmy dla młodej widowni), jak odnaleźć balans między oczekiwaniami rynku a wartością artystyczną w zmieniających się czasach, jak połączyć kreatywność, unikatowość i sukces komercyjny oraz co nas czeka w przyszłości.

Goście spotkania: Leontine Petit, CEO Lemming Film, Holandia, Moritz Hemminger, Deputy Head of Sales & Acquisitions, ARRI Media International, Niemcy

Prowadzenie: Ewa Puszczyńska, Extreme Emotions, Polska 

Webinar odbędzie się po angielsku.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Kino Dzieci Industry.