Anna B. Sheppard

Anna B. Sheppard

Urodzona w Polsce, mieszkająca w Londynie projektantka kostiumów do ponad czterdziestu filmów fabularnych. Pracuje na pięciu kontynentach dla najznamienitszych reżyserów.

W jej dorobku są trzy nominacje do Oscara: za „Listę Schindlera” Spielberga i „Pianistę” Polańskiego, za które to filmy była też nominowana do nagrody BAFTA i francuskiego Cesara. Ostatnia nominacja to kostiumy do „Czarownicy” Roberta Stromberga, za które nominowano ją też do CDG Awards (Nagrody Gildii Kostiumografów Amerykańskich), Nagrody Saturna (Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films), BFC i Satellite Awards.
Jej filmografia zawiera też m.in. takie filmy jak „Informator” Michaela Manna, „Oliver Twist” Romana Polańskiego, „Sahara”, „W 80 dni dookoła świata”, „Rycerze z Szanghaju” i „Fred Claus – brat Świętego Mikołaja” (oba Davida Dobkina), „Bękarty wojny” Quentina Tarantino, „Sobowtór diabła” Lee Tamahoriego, „Captain America. Pierwsze starcie” oraz „Złodziejka książek”, a także mini-serial HBO „Kompania braci”.