Artur Więcek "Baron"

Reżyser, scenarzysta, producent. Ur. 1967. Od wielu lat współpracuje z telewizją publiczną, dla której zrealizował pierwszą serię "Rozmów na koniec wieku", cykl "Historia filozofii po góralsku wg ks. Tischnera", a także cykl dokumentalny "Archiwum polskich wydarzeń kulturalnych". Jest współscenarzystą filmów telewizyjnych "W tym domu straszy" i kontynuacji "W tym domu nadal straszy", serialu animowanego "Kleofas w świecie kapitalizmu" oraz kilkunastu innych programów i filmów edukacyjnych.
"Anioł w Krakowie", jego debiut fabularny, nagrodzony został m.in. nagrodą główną – Jańciem Wodnikiem na Prowincjonaliach we Wrześni 2002; nagrodą za debiut reżyserski oraz nagrodą Video Studio Gdańsk dla najlepszego filmu komediowego na FPFF w Gdyni 2002; nagrodą publiczności na KSF "Młodzi i Film" w Koszalinie 2002; nagrodą publiczności na FPF w Chicago 2002.
Był też nominowany do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej w 2003 roku w kategoriach: najlepszy film, najlepsza główna rola kobieca, najlepsza drugoplanowa rola kobieca, najlepsza drugoplanowa rola męska.
W 2005 Więcek zrealizował dokument "Goralenvolk" ukazujący powikłane losy górali podhalańskich.

Filmografia pełnometrażowa:
2002: Anioł w Krakowie; 2005: Zakochany Anioł