Małgorzata Potocka

Małgorzata Potocka

Aktorka, reżyserka, producentka, menadżerka. Po ukończeniu aktorstwa i reżyserii w PWSFTViT w Łodzi rozpoczęła pracę w Wytwórni Filmów Oświatowych realizując filmy dokumentalne. W 1979 roku z Józefem Robakowskim otworzyła prywatną Exchange Gallery, w której odbywały się wykłady, warsztaty i wizyty studyjne artystów ze środowisk opozycyjnych. W latach osiemdziesiątych inicjatorka i organizatorka wydarzeń artystycznych, m.​in. festiwalu Konstrukcja w Procesie, zamkniętego 13 grudnia 1981. Stypendystka Amerykańskiej Fundacji Filmowej „Millenium Workshop” (1986).

Właścicielka spółki filmowej MM Potocka Production, która wyprodukowała dziewięć filmów fabularnych dla Ted Turner Television, Channel 4, BBC i Canal+. Dla Telewizji Polskiej realizowała koncerty gwiazd na Festiwalu Piosenki w Sopocie, a na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu stworzyła Scenę Młodych Talentów. Współautorka i pierwsza dyrektorka artystyczna łódzkiego Festiwalu Dialog 4 Kultur. Organizatorka masowych wydarzeń kulturalnych, koncertów rockowych i spektakli teatralnych.

Reżyserka filmów dokumentalnych nagradzanych na festiwalach, a także filmu fabularnego „Oko Ra” i dwóch seriali dla młodzieży.

Doradczyni ministra kultury do spraw mediów, kierowniczka do spraw edukacji medialnej przy KRRiT. W Instytucie im. Adama Mickiewicza realizowała projekty promujące polską kulturę: Rok Polski na Ukrainie, Sezon Polski we Francji. Dyrektorka Ośrodka TVP w Łodzi (2006-10). Wiceprezes Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE. Członkini Rady Programowej Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi. Prowadzi zajęcia z podstaw aktorstwa na wydziale reżyserii Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.