Piotr Matwiejczyk

Piotr Matwiejczyk

Reżyser, scenarzysta, aktor. Ur. 1980 w Trzebnicy. W 2002 ukończył kierownictwo produkcji w Studium Filmowo-Telewizyjnym we Wrocławiu. Autor ponad 100 filmów krótkich i 10 pełnometrażowych (część – wspólnie z bratem, Dominikiem). Laureat ponad 50 nagród na festiwalach filmów niezależnych w Polsce i za granicą, m.in. za "Korniki domowe", "Koszmar minionej zimy", "Klęcząc – jęcząc", "Łasice i borsuki", "Dziewczynkę", "Wady", "Dzieci w kukurydzy", "La Simple vie", "Okryj mnie", "Interior", "W żadnym wypadku", "Między nami dzieciakami", "Pociąg". W 2000 za film "Videomania: epizod 4" otrzymał Grand Prix jury niezależnego i I Nagrodę na festiwalu "Dozwolone do 21".  
Na 30. FPFF w Gdyni (2005) otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Polskiego Kina Niezależnego za "Homo Father".
Laureat I nagrody i nagrody za montaż na Krakowskim Festiwalu Filmów Niezależnych KRAKFFA (2005) za "Emilię".  
Wiosną 2006 "Homo Father" pokazano na FPFF w Los Angeles oraz na FPFF w Berlinie. Za "Wstyd" nagrodzony na MFF "Era Nowe Horyzonty" we Wrocławiu w konkursie "Nowe Kino Polskie".  
Dyrektor firmy produkcyjnej Muflon Pictures, zajmującej się m.in. również prowadzeniem warsztatów filmowych.
Pracuje także dla agencji reklamowej.

Filmografia fabularna:
2004: O czym są moje oczy (reżyseria, scenariusz, zdjęcia, scenografia, montaż, produkcja); 2005: Emilia (reżyseria, scenariusz, zdjęcia, muzyka, montaż, produkcja, kierownictwo produkcji, obsada aktorska), Homo Father (reżyseria scenarusz, muzyka, montaż, produkcja, kierownictwo produkcji); 2006: Beautiful (reżyseria, scenariusz)