1968 – szczęśliwego Nowego Roku

1968 – szczęśliwego Nowego Roku

reż.

Jacek Bromski

1992, 1 godz. 29 min

Nowy Rok 1968, wita Agnieszka Bergman wraz z przyjaciółmi w górach. Wśród młodzieży jest Piotr – student U.W. Agnieszkę odwiedza ojciec, sekretarz K.C. Jerzy Bergman, z dyskusji z młodymi ludźmi wynika, że są oni krytycznie nastawieni do istniejącej w kraju sytuacji. Jest marzec – miesiąc demonstracji i strajków na wyższych uczelkniach. Agnieszka, zakochana w Piotrze, postanawia włączyć się w akcję i pomagać strajkującym. Zostaje zatrzymana przez tajniaków czuwających przed Politechniką. Ucieka im i chroni się na uczelni. Zatrzymany jest również przyjaciel Piotra – Jacek. Zastraszony przez przesłuchujących, sypie kolegów. Piotr musi się ukrywac. Wyjeżdża nad morze, a z nim Agnieszka. Zachowanie i postawa Agnieszki stają sie pretekstem do usunięcia jej ojca z Komitetu Centralnego.
W PZPR trwa walka o władzę, stronnictwo partyzantów usiłuje poddać manipulacji żywiołowe wystąpienia studenckie, rozpętuje antysemicką kampanię. Piotr, aresztowany i osadzony w więzieniu, zostaje zmuszony do emigracji. Agnieszka postanawia zerwać z rodzicami i wyjechać z Piotrem.

scenariusz: Jacek Bromski
zdjęcia: Janusz Gauer
muzyka: Henri Seroka, piosenki zespołu KLAN
scenografia: Dorota Ignaczak
kostiumy: Maria Wiłun
montaż: Jadwiga Zajicek
dźwięk: Jerzy Szewłowski, Francis de Well
obsada: Jolanta Jackowska(Agnieszka Bergman), Krzysztof Kolberger(Jerzy Bergman), Piotr Machalica(Henryk Kowalczyk), Tomasz Kozłowicz(Piotr), Maria Chwalibóg(matka Piotra), Piotr Warszawski
kierownik produkcji: Dorota Ostrowska-Orlińska
produkcja: Studio Filmowe "Zebra", Telewizja Polska

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP