Balanga

Dwaj uczniowie: Strusiński, zwany Świętym i Snajper nie cierpią swojej szkoły, a zwłaszcza sadystycznego, wiecznie skacowanego nauczyciela. Ten niezrealizowany życiowo alkoholik wyżywa się na dorosłych już prawie uczniach znęcając się psychologicznie i posuwając do rękoczynów. "Wokół turpistyczna pustynia peryferii Warszawy – zachwaszczona, brudna, z rozwalającymi się chatami obok już zdewastowanych, choć nowych jeszcze bloków. Mieszka tu menażeria ludzka najgorszego autoramentu o mentalności knajacko-nuworyszowskiej…"
W tej mrocznej scenerii morderstwo dokonane na nauczycielu i towarzyszące mu policyjne śledztwo stają się punktem centralnym wydarzeń.

scenariusz: Łukasz Wylężałek
zdjęcia: Krzysztof Tusiewicz
muzyka: Mateusz Pospieszalski, Jan Pospieszalski, zespół "VOO VOO", T.Love
scenografia: Jerzy Skrzepiński
kostiumy: Monika Czarska
montaż: Ewa Różewicz
dźwięk: Grażyna Niwińska, Wiesław Jurgała
obsada: Jacek Pałucha(Syn), Paweł Fesołowicz(Strusiński), Jan Tesarz(Ojciec), Marcin Troński(Nauczyciel), Maciej Kozłowski(Inspektor), Zofia Merle(Ciotka), Sława Kwaśniewska(Babka), Stanisława Celińska(Bufetowa), Jacek Skalski(Trener), Małgorzata Wachecka(Kochanka), Cezary Pazura(Sierżant), Piotr Gąsowski(Taksówkarz), Małgorzata Bogdanska-Kaczmarska(Jolka), Grzegorz Klein(Grabarz), Muniek Staszczyk(Zapijaczony), Krzysztof Globisz(Sąsiad)
produkcja: Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego

Legenda
Sekcje pozakonkursowe