Co słonko widziało

reż.

Michał Rosa

2006, 1 godz. 48 min

Upalny lipiec, duże śląskie miasto, a w nim trójka nie znających się bliżej ludzi: mały Sebastian, nastoletnia Marta i pięćdziesięciolatek Józef. Każde z nich zmuszone jest do szybkiego zdobycia niewielkiej, ale w tym momencie nieosiągalnej sumy pieniędzy. Trzy równoległe, przeplatające się opowieści o ludziach, którzy z determinacją zmagają się z codziennością, aby nie utracić godności, zmienić swoje życie, zachować sny. O ich pasji, dzielności i hardości.
Historie Sebastiana, Marty i Józefa nie są autentyczne, ale scenariusz powstał na podstawie wyczytanych w gazetach notatek, zasłyszanych opowieści, policyjnych raportów, podpatrzonych scen i podsłuchanych dialogów.

scenariusz: Michał Rosa
zdjęcia: Andrzej Szulkowski
muzyka: Mateusz Pospieszalski
scenografia: Jerzy Talik
kostiumy: Monika Jagodzińska
montaż: Krzysztof Szpetmański
dźwięk: Piotr Domaradzki
obsada: Krzysztof Stroiński(Józef), Dominika Kuźniak(Marta), Damian Hryniewicz(Sebastian), Jadwiga Jankowska-Cieślak(żona Józefa), Tomasz Sapryk(ojciec Sebastiana), Kinga Preis(brunetka), Małgorzata Hajewska-Krzysztofik(matka Marty), Jan Prochyra(dziadek), Jan Machulski(fotograf), Rafał Maćkowiak(Adrian), Andrzej Mastalerz(Henryk)
produkcja: Filmcontract Ltd.
koprodukcja: Telewizja Polska S.A. – Agencja Filmowa, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
producent: Henryk Romanowski
dystrybucja: Kino Świat
sprzedaż światowa: Filmcontract Ltd
współfinansowanie: Agencja Produkcji Filmowej, Polski Instytut Sztuki Filmowej

Legenda
Konkurs Główny
Sekcje pozakonkursowe