Kim był Joe Louis?

Kim był Joe Louis?

Jest to love story.
Joni, fiński bokser, kiedyś kochał się w Ewie, polskiej dziewczynie. Ich drogi rozeszły się. Ale pozostał ślad dawnej, wielkiej miłości – dziecko. Chłopiec zyje w Finlandii, wychowuje go siostra Joniego. Taka była decyzja Ewy. Dziewczyna nie potrafiła zapewnić dziecku godziwych warunków życia w Polsce.
Pewnego dnia, podczas meczu bokserskiego, Joni widzi zza lin ringu Ewę siedzącą na widowni. Przez zamieszanie nie dochodzi do ich spotania. Ale Joni jest pewnien, że dziewczyna chciała mu przekazać jakąś ważną wiadomość. Postanawia pojechać do Polski.
Tu spotyka się ze swoim przyjacielem z ringu – Maćkiem, nie pogodzonym z życiem outsiderem. Od niego to dowiaduje się, że Ewa wychodzi za mąż. Odżywa dawne uczucie. Joni chce odnaleźć swą straconą miłość i uniemożliwić ślub. Ale Maciek w dziwny sposób staje na drodze ponownego spotkania Joniego i Ewy…

scenariusz: Juha Rosma, Cezary Harasimowicz
zdjęcia: Witold Adamek
muzyka: Esa Pulliainen, Kauko Lindrors
scenografia: Janusz Sosnowski
kostiumy: Magdalena Biedrzycka, Kaija Rosma
obsada: IIkka Hejskanen(Joni), Anna Majcher(Ewa), Vesa-Matti Loiri(trener), Artur Żmijewski(Maciek), Pirkko Hamalainen(Sirkka), Magda Teresa Wójcik(matka), Henryk Bista(człowiek z baru)
kierownik produkcji: Jukka Helle, Tomasz Miernowski
produkcja: Fantasia FilmOY – Finland, Studio Filmowe "Dom"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe