Kobieta i kobieta

reż.

Piotr Szulkin

1979, 1 godz. 35 min

Studium psychologiczne zachowań dwóch kobiet na kierowniczych stanowiskach, usiłujących ocalić przyjaźń mimo dążenia do kariery za wszelką cenę jednej z nich; poddaje w wątpliwość wartość sukcesu odniesionego kosztem moralnego kompromisu.
Dwie przyjaciółki, Barbara i Irena, uczestniczą aktywnie w życiu społecznym i zawodowym. Reprezentują jednak odmienne postawy. Pierwsza stara się być uczciwa i bezkompromisowa, druga – stosuje te same nie fair metody, co jej przeciwnicy. Skłócone rozstają się, lecz spotykają ponownie po dziesięciu latach. Irena jest dyrektorem dużej fabryki, Barbara – naczelnikiem miasta. Znów znajdują się w konfliktowej sytuacji. Tym razem, po dramatycznych przejściach, pozostają przyjaciółkami.

Legenda
Sekcje pozakonkursowe
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.