Kolos

"Kolos" to współczesny odpowiednik historii Romea i Julii. Akcja filmu rozgrywa się w dwóch kontrastowych sceneriach: w górach i lodowcach Nrowegii – w ciszy i przestrzeni, oraz w hałaśliwym i niebezpiecznym Hamburgu: w dzielnicy nocnych rozrywek St. Pauli, w sądzie i w więzieniu.
Głównym wątkiem jest długa, trudna droga Braggego do jego ukochanej Liv. Droga ta jest spełnieniem przesłania zostawionego przez matkę małemu Bragemu: "Będziesz kiedyś duży i silny. Wtedy spotkasz właściwą dziewczynę, którą pokochasz. Musisz dac jej wszystko i żądać wszystkiego. Bo tylko miłość jest celem naszego życia. Tylko to."

scenariusz: Witold Leszczyński
zdjęcia: Grzegorz Kędzierski
muzyka: Andrzej Nowak, Krzesimir Dębski
scenografia: Krzysztof Stefankiewicz
kostiumy: Zofia Pruchnicka, Ellen Waaler
montaż: Waldemar Ostanówko, Jarosław Ostanówko
dźwięk: Janusz Rosół
obsada: Owe Christian Owe(Brage), Karolina Rosińska(Liv), Leon Niemczyk(Stefan), Krzysztof Ibisz(Bentein), Sverre Anker Ousdal(Bjorn), Marek Kondrat(Prokurator), Geo von Krogh(Talemagukken), Nina Maria Eidheim(matka Brage’a), Maria Wawszczyk(Gerda), Tine Skarland(Elsa), Janusz Kubicki(Sędzia), Maciej Zalewski(Hans), Eliza Sroka(Ciemnooka), Tatiana Sosna-Sarno(Barmanka), Lucky Lockertsen(doktor Vian)
kierownik produkcji: Tadeusz Drewno
produkcja: Studio Filmowe "Perspektywa"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe