Lilian’s story

reż.

Jerzy Domaradzki

1996, 1 godz. 42 min

Lilian, przedwcześnie dojrzała młoda kobieta, jest wykorzystywana emocjonalnie i seksualnie przez swojego ojca. Jej uczuciowo niezrównoważona matka znika bez śladu, a młodszy brat nie potrafi w niczym pomóc.Zmaltretowana psychicznie bohaterka zostaje na czterdzieści lat zamknięta w zakładzie dla obłąkanych. Wychodzi z niego wskutek pewnego rodzaju "przebudzenia". Musi się nauczyć jak przetrwać i jak poradzić sobie ze współczesnym światem i własną przeszłością.
Pierwowzorem bohaterki filmu była Lilian Una-Singer, autentyczna postac żyjąca w Sydney w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Obdarta Lilian włóczy się po ulicy, recytuje Szekspira przypadkowym przechodniom i naciąga taksówkarzy na darmowe kursy. Jej historia przypomina o palących problemach społęcznych, wobec których stoi nasza cywilizacja. Wielu krytyków australijskich doszukało się w dramatycznym losie Lilian odniesień do historii tego kraju.

scenariusz: Steve Wright(na podstawie powieści Kate Granville)
zdjęcia: Sławomir Idziak
muzyka: Cezary Skubiszewski
scenografia: Roger Ford
kostiumy: Edie Kurzer
montaż: Lee Smith
obsada: Ruth Cracnell(Lilian Singer), Barry Otto(John Singer, ojciec), Toni Collette(Lilian w młodości), John Flaus(Frank), Iris Shand(ciotka Kitty), Bogdan Koca, Marian Dworakowski
produkcja: CML Production
producent: Marian Macgowan, Mike Wilcox

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP