Młode wilki

reż.

Jarosław Żamojda

1995, 1 godz. 34 min

Mają po dziewiętnaście lat i nie musza myślec o przyszłości. Mają dobre samochody, ładne dziewczyny. Mają więcej pieniędzy niż ich rodzice i więcej niż potrzeba, aby dobrze żyć w półmilionowym Szczecinie. Pracują dla Czarnego – trzydziestokilkuletniego szefa przemytniczej grupy.
Nieoczekiwanie dobre czasy się kończą. Chmielewski, były szef Czarnego zaczyna legalne interesy  i bojąc się o swoją reputację w mieście, zrywa wszelkie kontakty z byłymi pracownikami. Zamyka to chłopcom dostęp do granicy i dobre stosunki z celnikami.
Szukając kogoś z "czystym" paszportem, wciągają do bandy Roberta, klasowego prymusa. Pokazują mu, na jakim świecie żyje i jakie panują w nim prawa.
Robert poznaje córkę Chmielewskiego – Cleo, która na stałe mieszka z matką w Nowym Jorku i pierwszy raz przyjechała do Polski, aby poznać swego ojca i kraj, w którym się urodziła. Chmielewski boi się o córkę. Nie chce, aby zadawała się z chłopcami z bandy i dowiedziała się prawdy na temat źródeł jego kariery i majątku.Przyjaźń Roberta i Cleo zamienia się w pierwszą miłość. Dawni cwaniaczkowie z klasy – chłopcy z bandy – stają się przyjaciółmi na dobre i na złe. Robert z dawnego kujona przeradza się w nową postać, w człowieka, którego nawet on sam nie spodziewał sie w sobie znaleźć. Życie wypełnia się treścią i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie nadchodzący nieubłagalnie dzień, w którym trzeba przejechać przez granicę z towarem wartym pięć milionów dolarów…

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP