Monument

Monument

reż.

 Jagoda Szelc

2018, 1 godz. 48 min

Nie znali się, bo byli zbieraniną studentów z różnych lat. Wiedzieli, że obudzili się nad ranem w zimnym busie. Wiedzieli, że praktyki mają się odbyć w hotelu pod okiem doświadczonej menedżerki. Wiedzieli, że będzie to dla nich duża próba, nie wiedzieli, jak trudna. Nie wiedzieli, że czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą. Monument.

scenariusz Jagoda Szelc
zdjęcia Przemysław Brynkiewicz
muzyka Rafał Nowak
scenografia Natalia Giza
kostiumy Maja Pawlikowska
charakteryzacja Paula Adryańczyk
dźwięk Rafał Nowak
motaż Anna Garncarczyk
obsada Zuzanna Lit, Anna Biernacik, Paulina Lasota, Karolina Bruchnicka, Anna Bolewska, Weronika Asińska, Anna Bieżyńska, Paulina Walendziak, Marta Wiśniewska, Oskar Borkowski, Jakub Zając, Mateusz Czwartosz, Jakob Gola, Adam Gradowski, Dawid Ptak, Patryk Kabała, Adrian Brząkała, Jakub Matwiejczyk, Mateusz Więcławek, Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska
produkcja Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi
producent Agata Golańska 

koproducenci Studio Filmowe Indeks, „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
kierownik produkcji Witold Franczak
współfinansowanie Ośrodek Wypoczynkowo-Hotelowy „Prząśniczka”
dystrybucja Studio Filmowe Indeks

Jagoda Szelc reżyserka i scenarzystka. Urodzona w 1984 roku we Wrocławiu. Studentka Wydziału Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Absolwentka ASP we Wrocławiu. Stypendystka Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej filmy były pokazywane na takich festiwalach jak: MFF w Karlowych Warach, Hot Docs, Cannes Court Métrage, Nowe Horyzonty czy Brooklyn Film Festival. Jej krótka fabuła Taki pejzaż (2013) zdobyła Złotą Kijankę na Camerimage 2013. Za film Wieża. Jasny dzień otrzymała nagrody za najlepszy debiut reżyserski i najlepszy scenariusz na FPFF w Gdyni 2017. Film znalazł się w prestiżowej sekcji Forum MFF w Berlinie 2018. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii film w 2018 roku.

Legenda
Konkurs Główny
Konkurs Inne Spojrzenie
Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP