Mów mi Rockefeller

reż.

Waldemar Szarek

1990, 1 godz. 42 min

Małżeństwo Malinowskich szykuje się do kontraktowego wyjazdu za granicę. Na czas ich nieobecności, trójką ich dzieci ma zająć się gosposia, Misia, która jednakże okazuje się znaną oszustką, Jagodą. Razem ze swym przyjacielem Matrosem, podczas pobytu Michała, Bączka i Anety w szkole, kompletnie ogołaca mieszkanie Malinowskich.
Dzieci nie zgłaszają kradzieży na milicji, lecz postanawiają zarobić pieniądze, by "odtworzyć" zrabowane mienie. Próby sprzedaży gazet w kawiarni zostają przerwane przez silną konkurencję. Przeżucają się na towar poszukiwany przez lokatorów nowych mieszkań. Ponieważ są niepełnoletni do zawarcia umów ze spółdzielnią mieszkaniową, wynajmują dozorcę Jędrysa.
Następny interes to odzyskiwanie srebra ze zużytego utrwalacza z zakładów fotograficznych. Do sprzedaży srebra dzieci angażują Jędrysa, ale gubi go atrakcyjna Jagoda, mamiąca dozorcę urokami nocnego życia za duże pieniądze.
Malinowscy przeżucają się na produkcję piłeczek ping-pongowych z nowego tworzywa. Stają się one przebojem i przynoszą dzieciom fortunę. Po powrocie rodziców, w tajemnicy przed nimi jeżdżą do szkoły…Alfą Romeo z kierowcą.

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP