Musisz żyć

Ekipa telewizyjna realizuje film o wzorowym, szczęśliwym domu. Wybór pada na rodzinę Adama Hyńczaka – zamożnego bankowca, cieszącego się ogólnym szacunkiem. Stopniowo okazuje się, że za fasadą pozornej harmonii kryją się poważne konflikty. Do Adama i Magdy długo nie dociera fakt, że ich syn nie tylko sięga po narkotyki, ale popadł już we wciąż pogłębiające się uzależnienie. Mimo oczywistych sygnałów, małżeństwo Hyńczaków odsuwa od siebie nieprzyjemną prawdę. Nawet po wizycie w Poradni dla Rodziców Dzieci Uzależnionych "Powrót z U" i jednoznacznej diagnozie psychologów rodzice bagatelizują zagrożenie.Magda wyjeżdża nawet za granicę.
W tym czasie Jacek znowu znika z domu. W jego poszukiwaniach pomaga Adamowi była dziewczyna Jacka, dealerka narkotyków Yopi. Wędrując przez wszystkie kręgi narkotycznego piekła – od amfetaminowych dyskotek poprzez meliny i noclegownie dla narkomanów az po zakamarki Dworca Centralnego – Adam zdaje sobie wreszcie sprawę z powagi sytuacji i postanawia wszystko poświęcić dla ratowania syna. Jest już jednak za późno.

zdjęcia: Krzysztof Pakulski
muzyka: zespół "O.N.A.", Danuta Zankowska
scenografia: Maria Moneta-Malewska, Bożena Toeplitz, Konrad Szołajski, Anna Seitz-Wichłacz
dekoracja wnętrz: Anna Seitz-Wichłacz
kostiumy: Magdalena Rutkiewicz-Luterek
montaż: Hanna Kłoskowska
dźwięk: Danuta Zankowska
obsada: Piotr Fronczewski(Adam), Marzena Trybała(Magda), Jacek Klata(Jacek), Dominika Ostałowska(Agnieszka), Sława Kwaśniewska(ciotka Bronka), Edyta Łukaszewska(Yopi), Krzysztof Kowalewski(Wolski), Adam Ferency(Witold), Edyta Jungowska(redaktor TV), Sławomir Pacek(geodeta)
produkcja: Telewizja Polska S.A.

Legenda
Sekcje pozakonkursowe