Nasza ulica

Nasza ulica

reż.

Łukasz Palkowski

2004, 0 godz. 35 min

Do niewielkiego miasteczka przybywa samotnie dziesięcioletni chłopiec. Ciągnie za sobą swój jedyny dobytek – wielkie metalowe sanki. Pierwsze, co mały przybłęda widzi w nowym miejscu, to bawiące się na śniegu miejscowe dzieci. Chłopiec postanawia odpocząć chwilę po całonocnej podróży. Siada na sankach i wygrzewa twarz na słońcu. Zasypia. Sielankowa atmosfera pryska wraz ze zmarzniętą bryłą śniegu rozbijającą się z impetem na twarzy śpiącego dziecka.
„Nasza ulica” to osadzona w realiach II wojny światowej tragiczna historia samotnego dziecka wydanego na pastwę agresji i niechęci małomiasteczkowej społeczności.
Miasteczko i jego dorosłych mieszkańców obserwujemy z perspektywy dzieci, które są lustrem panujących nastrojów. Przypominają drapieżniki, jakich coraz więcej również na współczesnych podwórkach.

scenariusz: Łukasz Palkowski(wg opowiadania Jana Himilsbacha)
zdjęcia: Paweł Sobczyk
montaż: Robert Polewski
dźwięk: Konstanty Kulik
obsada: Daniel Rawicz(Janek), Anna Dymna(matka Janka), Sebastian Bereda(Tadek), Grzegorz Olszewski(Zbyszek), Paulina Strumińska(Marysia), Ewa Szykulska(Kaskowa), Grzegorz Palkowski(przybłęda)
produkcja: Kama Janczyk
dystrybucja: otwarta

Legenda
Konkurs Główny
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP