O ojcach i synach

O ojcach i synach

reż.

Talal Derki

2017, 1 godz. 38 min

Jak wygląda z bliska życie dżihadystów? Po filmie „Powrót do Homs”, który pokazywał radykalizację buntu przeciwko dyktaturze al-Assada, reżyser ponownie odwiedził rodzinny kraj. Udało mu się zdobyć zaufanie rodziny islamskiego fundamentalisty, z którą spędził ponad dwa lata, filmując domową codzienność i walkę z wrogiem. W cieniu toczącej się wojny dorasta najmłodsze pokolenie bojowników dżihadu – pozbawione dzieciństwa, poddawane praniu mózgów i morderczym treningom.

zdjęcia Kahtan Hasson
muzyka K.S. Elias
montaż Anne Fabini
produkcja Ansgar Frerich, Eva Kemme, Tobias N. Siebert (BASIS BERLIN Filmproduktion), Hans Robert Eisenhauer (Ventana Film GmbH)
dystrybucja Autlook Filmsales GmbH

Talal Derki reżyser, reporter i poeta. Urodzony w 1977 roku w Damaszku. Ukończył reżyserię filmową w Atenach (2003). Realizuje krótkometrażowe fabuły i długie dokumenty. Jego filmy prezentowane były na międzynarodowych festiwalach, zdobywając wiele nagród. Pracował także jako reporter dla agencji informacyjnych, m.in. Thomson Reuters, CNN, Al–Arabija. Jest finalistą Rory Peck Award 2012. Jego ostatni dokument Powrót do Homs (2013) zdobył m.in. Główną Nagrodę Jury w Sundance oraz Srebrny Róg i nagrodę Jury Studenckiego na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

KFF_logo_CMYK.jpg

Legenda
Konkurs Główny
Konkurs Inne Spojrzenie
Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP