Panna Nikt

reż.

Andrzej Wajda

1996, 1 godz. 38 min

Marysia, piętnastoletnia dziewczynka z niezamożnej rodziny, przenosi się z rodzicami z małej miejscowości do dużego miasta. W nowej szkole jej uwagę zwracają dwie koleżanki – wyróżniająca się niekonwencjonalnym sposobem bycia i niezależnymi poglądami Kasia oraz piękna i bogata Ewa.
Pierwsza, uzdolniona muzycznie, kompozytorka, wprowadza Marysię w nieznany jej dotąd świat sztuki i tworzenia. Zafascynowana nim dziewczynka coraz bardziej oddala się od swej tradycyjnej, religijnej rodziny. Rozumie jednak, że posuwa się za daleko, odpycha przyjaciółkę, której miejsce zajmie teraz Ewa. Wraz z nią wchodzi w kolejny nowy świat – materialistycznego życia, blasku strojów i przyjęć. Staje się dziewczyną nie tylko piękną i szykowną, również bezwzględną i okrótną.
Bohaterka waha się, wie, że wybór między dwiema przyjaciółkami oznacza dwie możliwości samorealizacji, dwie drogi życia. Tymczasem niespodziewanie dotychczasowe rywalki jednoczą się przeciw niej, przypisują jej niskie motywy, szydzą z naiwności. Nazywają ją "Panną Nikt", która nigdy nie będzie dopuszczona do ich świata. Marysia orientuje się, że była tylko pionkiem w wyrafinowanej, okrutnej grze…

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP