Pigs gate

reż.

Krzysztof Magowski

1990, 1 godz. 45 min

Specjalista od transplantacji, Wiliam Holding miał prawie wszystko: sławę wybitnego naukowca, pieniądze, atrakcyjną powierzchowność i narzeczoną cudnej urody o imieniu Lucy. Zabrakło mu tylko szczęścia do współpracowników. To właśnie oni – jego zastępca, karierowicz Frank O’Hara i chirurg-sadysta, Hans Weisenstein – zawiązują przeciw niemu spisek i posługując się opracowanymi przezeń metodami transplantacji przeszczepiają jego przysadkę mózgową świni. Ciało Holdinga dostaje się choremu na raka O’Harze.
Podczas gdy genialna świnia cudem unika uboju w rzeźni i prześladowana przez pogoń zmierza w kierunku rodzinnego miasta, O’Hara przywłaszcza sobie całe życie Holdinga, poślubia jego narzeczoną, a następnie usiłuje pozbyć się szantażującego go wspólnika. Śmiertelnie przezeń zraniony Weisenstein dostaje się na stół operacyjny jednego z uczniów Holdinga  i odzyskuje przytomność pod postacią pięknej dziewczyny, Dolores Mendozy.
Zaś świnia-Holding znajduje schronienie i zrozumienie u bogatej i subtelnej Anny Montini, która wraz z narzeczonym prawnikiem postanawiają wytoczyć spółce O’Hara-Weisenstein proces. W wyniku kolejnych rewelacji na sali sądowej przestępcy zostają unieszkodliwieni, a Holding przyobleka się w ciało narzeczonego Anny znajdując u jej boku zasłużone szczęście.

scenariusz: Marcin Wolski, Krzysztof Magowski
zdjęcia: Włodzimierz Głodek
muzyka: Zbigniew Raj
scenografia: Jerzy Śnieżawski
kostiumy: Małgorzata Mazowieńska
montaż: Halina Prugar-Ketling
dźwięk: Andrzej Lewandowski
obsada: Katarzyna Figura(Dolores Mendoza), Danuta Kowalska(Anna Montini), Tadeusz Huk(Wiliam Holding), Henryk Talar(Schummann), Ewa Skibińska(Lucy Crawford), Janusz Michałowski(Hans Weisenstein)
kierownik produkcji: Edward Kłosowicz, Marek Depczyński
produkcja: Studio Filmowe "Dom"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP