Powrót wilczycy

reż.

Marek Piestrak

1990, 1 godz. 32 min

Kraków, koniec XIX wieku. Kamil, typowy dekadent, malarz i narkoman, przygotowuje się do ślubu z młodą Krystyną. Jednocześnie romansuje z ponętną modelką, która na wieść o jego planach małżeńskich, rzuca na niego klątwę.
Kamil razem z Krystyną przyjeżdżają na zaproszenie Stefanii Ziębalskiej, kuzynki malarza, do pałacu, w którym niegdyś straszyła "przęklęta hrabina" Julia. Przebywają tam również młodziutkie córki Ziębalskich, Iza i Ania oraz ich guwernantka, panna Ewelina. Pierwszą noc w pałacu, Kamil i Krystyna mają spędzić w pokoju hrabiny Julii, specjalnie przygotowanym przez Stefanię. Krystyna widzi wilkołaka i wpada w szok. Kamil przenosi się do domku myśliwskiego, a Krystyna zostaje utopiona przez wilkołaka. Koń Izy, z którą Kamil umawia się na przejażdżkę, zostaje znaleziony z łbem oderwanym nadludzką siłą. Ewelina umiera z przerażenia. Na jej ciele Kamil znajduje kosmyk zwierzęcych włosów. Czekającego na Stefanię Kamila, odwiedza Ania. Mężczyzna z przerażeniem obserwuje przemianę dziewczyny w wilkołaka i strzela do niej z pistoletu święconą kulą. Od przewróconej lampy staje w płomieniach cały domek. Policja nie znajduje ciała Ani i uważa całą historię za wymysł Kamila. W pogorzelisku Iza znajduje czaszkę.

scenariusz: Wojciech Niżyński, Jerzy Siewierski, Wojciech Jędrkiewicz(na podstawie noweli Jerzego Siewierskiego)
zdjęcia: Janusz Pawłowski
muzyka: Jerzy Matuszkiewicz
scenografia: Andrzej Rafał Waltenberger
kostiumy: Elżbieta Radke
montaż: Zbigniew Kostrzewiński
dźwięk: Krzysztof Wodziński
obsada: Małgorzata Prażmowska(Agata), Grażyna Trela(Krystyna), Jerzy Zelnik(Kamil), Joanna Trzepiecińska(Iza), Maria Quoos(Ewelina), Marzena Trybała(Stefania), Małgorzata Piorun(Ania)
kierownik produkcji: Joanna Kopczyńska

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP