Seszele

reż.

Bogusław Linda

1990, 1 godz. 43 min

Stefek ma kłopoty nie tylko z milicją, ale również ze światem przestępczym. Szuka schronienia w zakładzie dla umysłowo chorych, gdzie opowiada pacjentom o Seszelach, "ziemi obiecanej". Jeden z kuracjuszy, Dudzio, ucieka z zakładu, pragnąc dotrzeć na Seszele. Stefek pomaga go ująć, ale sam nie chce wracać do szpitala. Ukrywa się w operze, gdzie jego znajomy, Józek, załatwia mu pracę nocnego portiera. Szybko przekonuje się, że opera w nocy przemienia się w dom publiczny.
Pewnego dnia w teatrze pojawia się Dudzio, który uciekł ze szpitala i wciąż marzy o Seszelach. Dla Stefka zaczynają się kłopoty. Obecność wiecznie uśmiechniętego, zakochanego w operze Dudzia, denerwuje dyrektora i śpiewaków.
Stefek zwraca uwagę na baletnicę, Jolkę, z którą współzawodniczy Laura, siostra kierownika technicznego, Chulia. Jolka zostaje ciężko pobita przez Chulia, ale to ona pojawi się na scenie w dniu premiery. Stefek znajduje związaną Laurę w piwnicy i zostaje zaatakowany przez płatnego mordercę. Gangster ginie z rąk Chulia, który po nieudanej próbie zamordowania Stefka, w ataku szału podpala teatr. Dudzio, próbując ratować przyjaciela, spada ze szczytu dekoracji. Ścigany przez milicję, Stefek porywa karetkę z ciężko rannym Dudziem. Samochód znika w oparach gęstej mgły.

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP