Summer love

reż.

Piotr Uklański

2006, 1 godz. 33 min

Western alegoryczny.
Akcja dzieje się na Dzikim Zachodzie, ale film jest zdecydowanie współczesny. Z pozoru historia stara jak świat: Mężczyzna traci Kobietę… Kobieta pragnie innego życia… Do miasta przybywa Obcy… Ale to tylko pozory.
Szeryf, były wojskowy, tropiciel śladów, wciąż ze starą szablą przy boku, to przegrany mężczyzna obnoszący złamane serce. Spędza czas rysując na ziemi serca przebite strzałą, chlejąc na umór i urządzając codziennie, na złość Kobiecie, masochistyczną zabawę pt. "kto mi dał w mordę". Pewnego dnia wszystko się zmienia – do miasta przybywa odziany w olśniewającą czerń Obcy. Inkasuje nagrodę wyznaczoną za dostarczenie trupa Poszukiwanego. Na swoje nieszczęście wciąga się w masochistyczną zabawę Szeryfa i przegrywa swoją nagrodę na rzecz wiecznie pijanego, ale zawsze wygrywającego przedstawiciela prawa. Tymczasem rozwścieczona kobieta uwodzi Obcego. Zazdrosny Grubas i inni miejscowi mierzą do Obcego z rewolwerów każąc mu rzucić broń, broń Obcego przypadkowo wypala i kula trafia Grubasa w krocze. Obcy uchodzi wolno w góry. Teraz wszyscy, pod wodzą Szeryfa na płodnej kobyle, ścigają Obcego…

scenariusz: Piotr Uklański
zdjęcia: Jacek Petrycki
muzyka: Karel Holas, India Czajkowska
scenografia: Ewa Skoczkowska
kostiumy: Ewa Helman
montaż: Michael Horton
dźwięk: Katarzyna Hamela
obsada: Katarzyna Figura(Kobieta), Bogusław Linda(Szeryf), Karel Roden(Obcy), Val Kilmer(Poszukiwany), Krzysztof Zaleski(Grubas), Bartosz Żukowski(Blondyn)
kierownik produkcji: Maciej Skalski
produkcja: Polski Western
producent wykonawczy: MS Films
producent: Piotr Uklański

Legenda
Konkurs Główny
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP