Sztuka kochania

reż.

Jacek Bromski

1989, 1 godz. 40 min

Znany seksuolog Olgierd Pasikonik radzi listownie Annie, jednej z czytelniczek prowadzonej przez siebie rubryki porad sercowych w poczytnym piśmie, by mając wątpliwości co do osoby narzeczonego, nie wychodziła za niego za mąż.
Pasikonik nie sprawdza się jako mężczyzna w kontakcie z jedną ze swych wielbicielek, Elizą. Za namową przyjaciela, psychoanalityka dr Sapersteina, radzącego znaleźć mu kobietę nie interesującą się seksem, przyjmuje do swego domu Annę. Dziewczyna robi zakupy, zajmuje się gospodarstwem.
Teresa, kochanka kolegi Pasikonika "uzdrawia" nieszczęsnego seksuologa z chwilowej impotencji, ale nie chce się z nim więcej spotkać, gdyż "nie chodzi dwa razy do łóżka z tym samym mężczyzną".
Anna postanawia opuścić dom Pasikonika i wyjść za mąż za porzuconego poprzednio przed ołtarzem narzeczonego. W kościele jednak znów krzyczy "nie", a wieczorem zjawia się w domu seksuologa, pytając co podać na kolację.

scenariusz: Jacek Bromski
zdjęcia: Grzegorz Kędzierski
muzyka: Henri Seroka
scenografia: Halina Dobrowolska
kostiumy: Anna Ostapińska
montaż: Jadwiga Zaji ek
dźwięk: Andrzej Bohdanowicz
obsada: Piotr Machalica(Olgierd Pasikonik), Joanna Trzepiecińska(Anna), Anna Romantowska(Teresa), Wiktor Zborowski(Roman Zabiełło), Jerzy Bończak(Saperstein), Piotr Polk(Piotr), Ewa Ziętek(Eliza)
kierownik produkcji: Dorota Ostrowska-Orlińska
produkcja: ZPPF – Zespół "Zebra"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP