Tajemniczy ogród

reż.

Agnieszka Holland

1993, 1 godz. 40 min

Mała osierocona dziewczynka – Mary, przyjeżdża z Indii do kryjącego mroczną tajemnicę , gotyckiego domu na wichrowych wzgórzach Anglii, do swojego wuja, Lorda Cravena. Piękny, ukryty ogród, od wielu lat zamknięty, z furtką zarośniętą bluszczem, przeżywa swoje odrodzenie – staje się miejscem, w którym miłość i przyjaźń mogą się rozwijać, a udręki ciała i duszy zostają uleczone. W tym oto magicznym świecie została osadzona klasyczna opowieść familijna z przełomu wieków "Tajemniczy ogród" – autorstwa  Frances Hodgson Burnett.
W ogrodzie spotykają się losy i osobowości trójki dzieci: kapryśnej i niezależnej Mary, rozpieszczonego, zepsutego inwalidy Colina i pogodnego wiejskiego chłopaka Dickona. Przywracanie do życia tajemniczego ogrodu towarzyszy przeobrażeniom zachodzącym w młodych bohaterach, dla których stał się on schronieniem i w którym, dzięki przyjaźni, ich życie tak bardzo się zmieniło.

scenariusz: Caroline Thompson(na podstawie książki Frances Hodgson Burnett)
zdjęcia: Roger Deakins
muzyka: Zbigniew Preisner
scenografia: Peter Russel
dekoracja wnętrz: Stephenie McMillan
kostiumy: Marit Allen
montaż: Isabelle Lorente
dźwięk: Jennifer Lee Ware
obsada: Kate Maberly(Mary Lenox), Heydon Prowse(Colin Craven), Andrew Knott(Dickon), Maggie Smith(Mrs. Medlock), Laura Crossley(Martha), John Lynch(Lord Craven), Walter Sparrow(Ben Weatherstaff), Ir ne Jacob(Lilias Craven), Frank Baker(Government Official), Valerie Hill(Cook)
produkcja: Warner Bros.An American Zoetrope Production, Fred Fuchs, Fred Roos, Tom Luddy
producent wykonawczy: Francis Ford Coppola

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP