To jest kino

To jest kino

reż.

Marcin Kossowski

2016, 0 godz. 11 min

Czym w naszym życiu jest film? Stanowi jedynie rozrywkę czy też pełni istotniejszą rolę? Kształtuje światopogląd? Pomaga poradzić sobie się z trudnościami? A może po prostu sprawia, że na chwilę odrywamy się od prozy życia? Na te pytania stara się odpowiedzieć krótki film dokumentalny zrealizowany podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie dziesięciu laureatów konkursu „Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!” spędziło niezapomniany tydzień na oglądaniu filmów, spotkaniach z twórcami i zwiedzaniu Gdyni.

Film dokumentuje przemyślenia gości, niekoniecznie na co dzień związanych z kinem, na temat ich inspiracji filmowych oraz znaczenia filmu w ich życiu. W filmie gościnnie wziął udział Andrzej Wajda, którego laureaci mieli okazję poznać osobiście.

„Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!” to projekt zrealizowany z okazji 90. rocznicy przyznania Gdyni praw miejskich. W konkursie nagrodami głównymi były specjalne zaproszenia na gdyński Festiwal.

Marcin Kossowski

Urodził się w 1973 roku. Operator, reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, studiował reżyserię w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. W roku 2009 debiutował filmem dokumentalnym Twardość Przestrzeni.

zdjęcia Kamil Nowak, Marcin Kossowski
montaż Marcin Kossowski
produkcja KPD, NowakFilm, Loop In
kierownicy produkcji Monika Wachowczyk, Katarzyna Molewska

Legenda
Konkurs Główny
Konkurs Inne Spojrzenie
Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP