Wenus w futrze

Wenus w futrze

reż.

Roman Polański

2013, 1 godz. 30 min
Nowa, fenomenalnie przyjęta przez krytykę i publiczność Festiwalu w Cannes w 2013 roku komedia erotyczna Romana Polańskiego.

Głównym bohaterem „Wenus w futrze” jest Thomas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

„Wenus w futrze” to adaptacja opromienionej wielkimi sukcesami na Broadwayu sztuki Davida Ivesa inspirowanej nowelą pod tym samym tytułem autorstwa Leopolda von Sacher-Masocha.
Autorem zdjęć do filmu jest wybitny polski operator Paweł Edelman, który współpracował z Polańskim na planie „Pianisty”, „Oliviera Twista” i „Autora widmo”. W rolach głównych: Emmanuelle Seigner oraz Mathieu Amalric, francuski aktor polskiego pochodzenia, znany z filmów „Quantum of Solace” oraz nagrodzonego już w Cannes i nominowanego do 4 Oscarów „Motyla i skafandra”, w którym również zagrał z żoną Polańskiego. Producentem „Wenus w futrze” jest R.P. Productions, a współproducentem Monolith Films. Film powstał przy współudziale Polskiego Instytutu Filmowego.

fot. Monolith Films

Scenariusz: Roman Polański na podstawie sztuki Davida Ivesa inspirowanej nowelą „Wenus w futrze” Leopolda von Sacher-Masocha
Zdjęcia: Paweł Edelman PSC
Scenografia: Bruno Via
Wnętrza: Philippe Cord’homme
Obsada: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric
Produkcja: R.P. Productions; A.S. Films
Producent: Robert Benmussa, Alain Sarde
Koprodukcja: Monolith Films
Współfinansowanie Polski Instytut Sztuki Filmowej
Dystrybucja: Monolith Films

Legenda
Konkurs Główny
Konkurs Młodego Kina
Przegląd Polskiego Kina Niezależnego
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP