Wielka majówka

Wielka majówka

reż.

Krzysztof Rogulski

1981, 1 godz. 26 min

Nastoletni uciekinier z domu dziecka i wydalony z ochotniczej straży pożarnej włóczykij-mitoman puszczają się w wir nocnego życia szemranej Warszawy. Za skradzione pieniądze przez kilka dni starają się zapomnieć o życiowych zgryzotach i chociaż przez chwilę poczuć się kimś.

Film muzyczny na poważnie. Polska odpowiedź na Gorączkę sobotniej nocy Johna Badhama. Ucieczka z domu dziecka, spanie po pustostanach i na Dworcu Centralnym, narkotyki, domy rozpusty, hotelowe mewki, podejrzane interesy i wydawane bez sensu pieniądze pochodzące z defraudacji mięsa w rozpaczliwej próbie ucieczki od szarości i polskiej beznadziei początków lat 80tych. Świetna muzyka Maanamu i debiutujący, nastoletni Zbigniew Zamachowski w najbardziej zaskakującym filmie muzycznym PRLu.


godło_TVP_Kult_podst.jpg

scenariusz Krzysztof Rogulski, Marek Rymuszko
muzyka Marek Jackowski
wykonanie muzyki zespół Maanam, Zbigniew Namysłowski
zdjęcia Jacek Prosiński
montaż Krzysztof Osiecki
kostiumy Barbara Minkiewicz
scenografia Teresa Barska
obsada Jan Piechociński, Zbigniew Zamachowski, Anna Moczkowska, Ewa Wiśniewska, Grażyna Szapołowska, Roman Kłosowski, Czesław Wołłejko, Wiesław Michnikowski, Ryszard Kotys, Grzegorz Skurski, Lech Ordon, Kazimierz Brusikiewicz, Krzysztof Kowalewski, Jan Prochyra, Jerzy Kryszak, Zbigniew Buczkowski, Olga „Kora” Jackowska, zespół Maanam w składzie: Kora, Marek Jackowski, Ryszard Olesiński, Krzysztof Kownacki, Paweł Markowski, Jerzy Karaszkiewicz, Tadeusz Borowski, Mariusz Benoit, Jack Recknitz, Andrzej Gawroński, Borys Marynowski, Jerzy Zygmunt Nowak

Legenda
Konkurs Główny
Konkurs Młodego Kina
Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych
Konkurs Inne Spojrzenie
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP