Zabić na końcu

reż.

Wojciech Wójcik

1990, 1 godz. 33 min

Marek pracuje jako ślusarz w jednej z łódzkich fabryk. Wraz ze swoim szwagrem, który jest tu strażnikiem, postanawiają obrabować zakładową kasę pancerną. Pomysłu i dokładnego opisu podobnego skoku dostarcza im scenariusz filmowy znaleziony przez Marka w mieszkaniu reżysera, który potrzebował pomocy ślusarza przy otwieraniu domowego sejfu.
Bohaterowie scenariusza, Markowski i Szwagroweki, dokonują udanego napadu na bank, mając w ręku precyzyjny plan działania. Nie wiadomo tylko jak ich historia się kończy ponieważ w scenariuszu brakuje kilku ostatnich stronnic.
Posiłkując się wskazówkami z mającego powstać flimu, Marek ze Szwagrem sprawnie dostają się do zakładowego sejfu i otwierają go. Okazuje się wówczas, że z powodu niewypłacalności zakładu, bank wstrzymał wypłatę i kasa, zamiast pieniędzy, zawiera całą baterię alkoholu oddanego w depozyt na czas trwającego właśnie strajku. Włamywacze upijają się, a nad ranem chyłkiem wymykają się na ulicę.
Kiedy telewizja nadaje zrealizowany już film o Markowskim i Szwagrowskim, Marek ze Szwagrem dowiadują się, że przygoda ich bohaterów zakończyła się równie niefortunnie. Markowski, po pozbyciu się wspólnika, sam został niecnie oszukany przez swoją ukochaną i jej kochanka.

scenariusz: Wojciech Wójcik
zdjęcia: Jacek Mierosławski
muzyka: Zbigniew Górny
scenografia: Andrzej Rafał Waltenberger
kostiumy: Elżbieta Radke
montaż: Marek Denys
dźwięk: Marek Wronko
obsada: Piotr Siwkiewicz-Shivak(Markowski), Ewa Isajewicz-Telega(Elżbieta), Jolanta Nowak(żona reżysera), Wojciech Malajkat(Szwagrowski), Monika Bolibrzuch(Buźka)
kierownik produkcji: Joanna Kopczyńska
produkcja: Studio Filmowe "Zodiak"

Legenda
Sekcje pozakonkursowe

Harmonogram repertuaru filmu

    DZIEŃ 1 – 18 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 2 – 19 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 3 – 20 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 4 – 21 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 5 – 22 WRZEŚNIA 2023   KUP
    DZIEŃ 6 – 23 WRZEŚNIA 2023   KUP