Dziewczyna z moich snów

Historia pięćdziesięcioletniego gburowatego, nadużywającego alkoholu, pełnego dystansu wobec świata i ludzi pisarza Zbigniewa, którego sukcesy literackie należą do przeszłości. To opowieść o samotności i przewrotnej sile ludzkiej wyobraźni rozgrywająca się na pograniczu jawy i sennego marzenia. Dotknięty twórczą niemocą Zbigniew nosi w sobie traumę z przeszłości. Pewnej ciepłej letniej nocy dostrzega przez okno niezwykłą dziewczynę. Jej pojawienie się zmienia życie pisarza.
Dziewczyna z moich snów

Jutro będzie padać

Pomorze, lata trzydzieste i czterdzieste XX wieku. Kaszubi, Polacy i Niemcy żyją obok siebie. Losy bohaterów naznaczone są zmianami, jakie w ich relacjach wywołała wojna. Mieszkańcy Pomorza mierzą się z różnorodnymi dylematami. W tle wielkiej historii dokonują się osobiste wybory dwóch braci Kaszubów, zakochanych w swojej sąsiadce, Niemce.
Jutro będzie padać

Sad dziadka

Karolina, młoda Polka, wyrusza na wędrówkę przez Wołyń, skąd pochodzi jej rodzina. Jej krewni zostali zamordowani podczas tzw. rzezi wołyńskiej w 1943 roku. Ta trauma ciągle boli. Karolina wędruje pieszo, towarzyszy jej z kamerą ukraiński operator Oleksandr. Rozmawiają z mieszkańcami Wołynia o przeszłych wydarzeniach. To film o okruchach dobra, o pamięci i godzeniu się z własną przeszłością. To głos młodego pokolenia w procesie pojednania polsko-ukraińskiego.
Sad dziadka

To może się udać

Michał ma marzenie – chce żyć z projektowania i szycia kolorowych, afrykańskich ubrań. Kilka lat temu zakochał się w Tanzanii i chce jak najwięcej jej kolorytu przenieść do Polski. Znaleziony przypadkowo materiał ze wzorem przypominającym herb jego rodzinnej Gdyni zainicjował powstanie pierwszych ubrań. Dziś stoi przed szansą stworzenia poważnej kolekcji sygnowanej własnym logo. Na przeszkodzie stoi jednak to, co tak bardzo Michał pokochał – tanzańskie „pole, pole”.
To może się udać

Wolna krowa

Tuż przed egzaminem dojrzałości Sara ucieka z domu, by bronić stada dzikich krów przed ubojem. Pełna obaw o przyszłość córki Alicja rusza za nią. Z czystego, luksusowego domu trafia pod namiot w obozie ekologów. Podejmując kolejne, desperackie próby dotarcia do córki, kobieta nawiązuje niecodzienną więź z jedną z krów. Odkrywa przy tym, że Sara walczy nie tylko o wolność zwierząt, ale także o coś więcej. Z tą wiedzą Alicja będzie...
Wolna krowa

Zobaczyłam twarz diabła

Mieszkająca w Kościerzynie osiemnastoletnia Majka twierdzi, że jest opętana. Decyduje się spotkać z egzorcystą, ojcem Markiem Rogalą.
Zobaczyłam twarz diabła