As It Was

Lera od czasu wybuchu wojny w Ukrainie mieszka w Berlinie. Pewnego dnia postanawia wrócić do Kijowa. Po drodze dowiaduje się, że członków jej rodziny nie ma w stolicy i że pojawią się tam jutro. Dzień oczekiwania na bliskich spędza w towarzystwie swojego przyjaciela.
As It Was

Być kimś

Wiktor to zwykły facet, elektryk, który wprowadza się z rodziną do nowego mieszkania. Wkrótce bohaterowie dowiadują się, że należało ono kiedyś do Lecha Wałęsy. Żona Wiktora, Sylwia, postanawia zmienić ich nowy dom w muzeum, a męża w odtwórcę roli byłego prezydenta. Jej obsesja zmusza Wiktora do konfrontacji z legendą Wałęsy.
Być kimś

Ciepło

Matka i córka jadą na pogrzeb. Matka wywozi tego dnia węglowy piec na złom, a córka ma założone brązowe rajstopy. Piec okazuje się ciężki, a rajstopy nieadekwatne do uroczystości. Film jest debiutem reżyserki.
Ciepło

Czwartek

Młoda aktorka Maria postanawia w tajemnicy zrealizować czwartkowy plan. Jednak wraz z upływem dnia działanie okazuje się niemożliwe. Decyzję o aborcji farmakologicznej w domu kobieta musi ukrywać przed bliskimi. Film jest debiutem reżyserki.
Czwartek

Do Raju

Pogranicze Unii Europejskiej. Siedemnastoletnia Mila wegetuje w cieniu przemytniczej rodziny. Sens jej egzystencji wyznacza ilość przeszmuglowanych papierosów i wódki. Zmęczona byciem zombie za życia, postanawia skończyć ze sobą. Na uboczu, w leśnej scenerii próbuje zagazować się w aucie. Wszystko się komplikuje, gdy na drodze do raju nieoczekiwanie wyrasta syryjski uchodźca. Młody i nieustępliwy mężczyzna, w kontraście do dziewczyny, z całych sił walczy o przetrwanie. Film jest debiutem reżyserki.
Do Raju

Hekele

Wybucha wojna i każdy musi poradzić sobie z nią na swój sposób. Marszałek chce zapisać się na kartach historii jako wielki polityk, bez względu na cenę. Jego żołnierze natomiast wydają się bardziej pragmatyczni, a największe koszty i tragedie spotykają cywili. Film przedstawia losy ich wszystkich. Ta symboliczna opowieść, luźno inspirowana stylem i atmosferą Mistrza i Małgorzaty, nie ma na celu zbliżyć się do reporterskiego sprawozdania, ale raczej opowiedzieć o wojnie...
Hekele

Herstory

Jesień 2020 roku. W Warszawie trwają protesty kobiet. Siedemnastoletnia Ola spędza wieczór w domu, zajmując się siostrą oraz chorą babcią. Jej codzienne obowiązki przerywa nagle niepokojąca informacja dotycząca matki. Ola wyrusza w miasto, żeby ją znaleźć, wierząc przy tym niezachwianie w kobiecą solidarność. Tymczasem atmosfera na ulicach miasta gęstnieje.
Herstory

IL3 MNI3 KOCHASZ

To ten dzień. Speed-dating w akwarium. Czas przełamać codzienność i złowić kogoś dla siebie. Sara w poszukiwaniu miłości chce tylko jednego: numeru telefonu. No dobra, i numeru buta. I peselu. Daty urodzenia, temperatury ciała, liczby liter w nazwisku... Liczby. Liczby nie kłamią. Film jest debiutem reżyserki.
IL3 MNI3 KOCHASZ