128. szczur

Czarna komedia o niezajmowaniu swojego miejsca w wyścigu szczurów i o tym, że szczęśliwi bywają tylko idioci. Paweł Burak, sfrustrowany student teologii, wypowiada wojnę otaczającej go rzeczywistości.
128. szczur

30 stopni, burze

Nastoletnia Julka bierze udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest kolacja ze znanym polskim aktorem. Jednocześnie jej chłopak Janek organizuje romantyczny wieczór, gdzie będą mogli przeżyć swój “pierwszy raz”. Niespodziewana wygrana w konkursie stawia ich związek w skomplikowanej sytuacji.
30 stopni, burze

Alicja w Krainie Czarów

Film Williama Sterlinga z 1972 roku to jedna z najlepszych ekranizacji powieści Lewisa Carrolla „ Alicja w Krainie Czarów”. Alicja wpada do króliczej nory i rozpoczyna wędrówkę po niezwykłym, ciekawym a czasem bardzo dziwacznym świecie. Spotyka zarówno przyjazne jak i wrogie postacie, by ostatecznie skonfrontować się z gniewną, surową Królową Kier...
Alicja w Krainie Czarów

Anioł

Nowy film Błażeja Kujawy, twórcy "Krwawego księżyca" jest specyficzną historią miłosną, opowiedzianą w charakterystyczny dla autora sposób.
Anioł

Arena

Młody autostopowicz zostaje przygarnięty przez Bieszczadników. Zafascynowany charyzmą ludzi i dzikością miejsca postanawia poddać się próbie i w ten sposób ukonstytuować swoją obecność w górach. Pozostaje tylko pytanie, przed kim powinniśmy udowodnić naszą siłę?
Arena

Awatar, czyli zamiana dusz

Pierwszy i najbardziej udany „Awatar” w historii kina światowego. Spokój małżeństwa Łabińskiech psuje Oktawiusz de Saville. Opętany niespełnioną miłością do hrabiny postanawia do spółki z tajemniczym braminem uknuć intrygę mającą na celu uwiedzenie opornej ukochanej i mała zamianę dusz. Na drodze do zrealizowania tego niecnego planu staje kobiecy instynkt i… poezja wieszcza narodowego. Adaptacja XIX opowiadania Teofila Gautiera i jeden z najciekawszy telewizyjnych średniometrażowych filmów kostiumowych. Ciekawe kreacje aktorskie Holoubka,...
Awatar, czyli zamiana dusz

Baczyński

Poetycka, filmowa podróż przez ostatnie lata życia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Film z pogranicza fabuły i dokumentu, w którym osią narracyjną są wiersze poety. Czy poezja Baczyńskiego nadal oddziałuje na współczesnych czytelników? Czy wybory, których musiał dokonać są dzisiaj zrozumiałe? Czy tak, jak Baczyński, poszlibyśmy walczyć o wolność kraju? "Baczyński" wywołuje emocje, które nie pozostawiają widzów obojętnych.
Baczyński

Bejbi blues

Natalia jest siedemnastoletnią matką. Ale nie mieści się w stereotypie. Urodziła synka, bo bardzo chciała mieć dziecko. Posiadanie dziecka jest cool, wszystkie gwiazdy mają dzieci.
Bejbi blues