75 LAT PATRZYMY NA ŚWIAT. JUBILEUSZ SZKOŁY FILMOWEJ W ŁODZI. POKAZ ETIUD ABSOLWENTÓW

Szkoła Filmowa w Łodzi podczas 48. FPFF świętować będzie swoje 75-lecie! Z tej okazji wyświetlane będą etiudy absolwentów, którzy w tym roku mają swoje filmy w Konkursie Głównym i Konkursie Filmów Mikrobudżetowych. Na liście znalazły się następujące tytuły: Rozdzióbią nas kruki, wrony Jana Holoubka, Wstęga Möbiusa Łukasza Karwowskiego, Męska sprawa Sławomira Fabickiego, Jajko Doroty Kędzierzawskiej, Domek dla Julii Sebastiana Buttnego, Z życia strachów polnych Grzegorza Dębowskiego oraz Koniec Klaudiusza Chrostowskiego.
75 LAT PATRZYMY NA ŚWIAT. JUBILEUSZ SZKOŁY FILMOWEJ W ŁODZI. POKAZ ETIUD ABSOLWENTÓW

Apolonia, Apolonia

Reżyserka filmowała urodzoną w Paryżu artystkę Apolonię Sokol przez trzynaście lat. Stworzyła portret młodej kobiety, która próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie sztuki.
Apolonia, Apolonia

As It Was

Lera od czasu wybuchu wojny w Ukrainie mieszka w Berlinie. Pewnego dnia postanawia wrócić do Kijowa. Po drodze dowiaduje się, że członków jej rodziny nie ma w stolicy i że pojawią się tam jutro. Dzień oczekiwania na bliskich spędza w towarzystwie swojego przyjaciela.
As It Was

Być kimś

Wiktor to zwykły facet, elektryk, który wprowadza się z rodziną do nowego mieszkania. Wkrótce bohaterowie dowiadują się, że należało ono kiedyś do Lecha Wałęsy. Żona Wiktora, Sylwia, postanawia zmienić ich nowy dom w muzeum, a męża w odtwórcę roli byłego prezydenta. Jej obsesja zmusza Wiktora do konfrontacji z legendą Wałęsy.
Być kimś

Chłopi

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza...
Chłopi

Ciepło

Matka i córka jadą na pogrzeb. Matka wywozi tego dnia węglowy piec na złom, a córka ma założone brązowe rajstopy. Piec okazuje się ciężki, a rajstopy nieadekwatne do uroczystości. Film jest debiutem reżyserki.
Ciepło

Czwartek

Młoda aktorka Maria postanawia w tajemnicy zrealizować czwartkowy plan. Jednak wraz z upływem dnia działanie okazuje się niemożliwe. Decyzję o aborcji farmakologicznej w domu kobieta musi ukrywać przed bliskimi. Film jest debiutem reżyserki.
Czwartek

Delegation

Bycie nastolatkiem jest trudne. Bycie nastolatkiem z Izraela jest nawet trudniejsze, szczególnie jeśli akurat jesteś na wycieczce szlakiem miejsc pamięci Holocaustu, a jedyne, o czym jesteś w stanie myśleć, zwiedzając komorę gazową, to dziewczyna, która stoi obok ciebie. Nitzan, Frisch i Ido właśnie stoją u progu dorastania. Film opowiada o przepaści, jaka dzieli wielkie dramaty historii i małe dramaty codzienności.
Delegation