Ave Eva

Ewa to pełna życia kobieta w średnim wieku, mieszkająca z ojcem. Gdy nowa partnerka ojca wprowadza się do ich domu, w Ewie uruchamia się głęboko skrywana potrzeba miłości romantycznej. Desperacko szukając uczucia i intymności, konfrontuje się z normami społecznymi i własnym wewnętrznym zagubieniem – bo kiedy mowa o miłości, nie ma ludzi mądrych. A co z tymi, których nazywa się „głupcami”? Czy „głupiec” w naszym świecie ma prawo kochać?
Ave Eva

Biała odwaga

Koniec lat trzydziestych na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Jego wybranką jest piękna Bronka Skorus, jednak na skutek rodzinnej decyzji ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Wojna zmusza braci do najtrudniejszych wyborów. Stają po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach,...
Biała odwaga

Comme Des Cowboys

Dwudziestosześcioletnia Julita wciąż mieszka z matką i pracuje w stajni, żeby się utrzymać. Pewnego dnia jej była dziewczyna, Stacy, przyjeżdża z Francji, aby wziąć udział w zawodach jeździeckich. Podczas pobytu próbuje na nowo zbliżyć się do Julity, która będzie musiała zmierzyć się ze swoimi uczuciami do niej oraz z faktem, że relacje potrafi nawiązywać jedynie z końmi.
Comme Des Cowboys

Cud

Adaptacja bestsellerowej powieści Ignacego Karpowicza – przewrotna interpretacja losów Maryi i Józefa, łącząca biblijny styl z absurdalnym humorem. W życie mężczyzny – hedonisty i grzesznika – wkracza chaos, gdy jego żona zachodzi w ciążę. Przerażony perspektywą ojcostwa, ucieka w alkohol i romanse. Jednak w wyniku boskiej interwencji musi szybko dojrzeć do roli męża i ojca.
Cud

Dwie siostry

Dwie siostry wyruszają z Warszawy pod Charków po ciężko rannego ojca. Kobiety ledwo się znają, od lat nie miały kontaktu. Widzą zniszczoną Ukrainę, zbombardowane bloki, spalone czołgi. Ojca znajdują w szpitalu. Kiedy rano wracają przez spalony Charków, zabłąkane pociski uderzają w samochód. Film pokazuje nowe dramatyczne braterstwo Polaków i Ukraińców.
Dwie siostry

Dziewczyna z igłą

Karoline, młoda pracownica fabryki, stara się przetrwać w Kopenhadze tuż po pierwszej wojnie światowej. Gdy zachodzi w ciążę, traci pracę i jest pozostawiona sama sobie. Wtedy poznaje Dagmar – charyzmatyczną właścicielkę nielegalnej agencji adopcyjnej, pomagającej matkom znaleźć nowe domy dla ich niechcianych dzieci. Nie mając żadnej alternatywy, podejmuje u Dagmar pracę jako mamka. Kobiety nawiązują nić porozumienia, jednak świat Karoline rozpada się na kawałki, gdy odkrywa szokującą prawdę o swojej...
Dziewczyna z igłą

Dzisiaj wszyscy się ukryjemy

„Czekam na mamę i tatę. Dziś kończy się kalendarz. Wielu z nas umrze, ale nie tak jak dziadek dwa lata temu, tylko gorzej”. Tak brzmi poranny raport dziesięcioletniej Dagi. Dziewczynka jest przygotowana na każde zagrożenie. W przeciwieństwie do swoich rodziców…
Dzisiaj wszyscy się ukryjemy

Fiber

Nina w swoim nastoletnim rozedrganiu odbiera świat, jakby była pozbawiona warstwy ochronnej. Najbardziej chciałaby poczuć, że jest akceptowana i przynależy – służy więc do mszy i wiernie kibicuje lokalnej drużynie piłkarskiej. Kiedy klubowa flaga zostaje sprofanowana, Nina wpada na pomysł spektakularnej zemsty, która zapewnia jej szacunek ekipy i serce chłopaka, w którym się podkochuje. Moment chwały trwa jednak krótko. Dziewczyna wkrótce będzie musiała ponieść konsekwencje swojego wyczynu.
Fiber