Czołówka ORKI z muzyką Artura Guzy na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Czołówka ORKI z muzyką Artura Guzy na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Podobnie, jak miało to miejsce w roku ubiegłym, projekcjom filmowym w trakcie 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni towarzyszyć będzie nie tylko animowane intro autorstwa Roberta Turło, którego premiera on-line nastąpiła kilka dni temu, ale także czołówka przygotowana specjalnie na tę okazję przez Studio ORKA.

Autorem obrazu jest Bartek Reszelski, reżyser animacji z Orki, a muzykę skomponował Artur Guza, kompozytor i aktor scen muzycznych, na stałe związany z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Michał Oleszczyk, Dyrektor Artystyczny Festiwalu: Bardzo cenię sobie współpracę z ORKĄ, a dodatkowym powodem do radości jest w tym roku wkład artystyczny pana Artura Guzy, związanego z Teatrem Muzycznym. W ten sposób w jednym spocie spotykają się trzy podmioty: Festiwal, Orka i Teatr Muzyczny, który jest wręcz kultowym synonimem samego Festiwalu. W Animacji Bartka Reszelskiego zachwyciło mnie impresjonistyczne przecinanie ciemności sali kinowej świetlnymi rozbłyskami, a także subtelne nawiązanie do ikonografii polskiego Wybrzeża. Ilustracja Artura Guzy zabiera nas z kolei w dźwiękową podróż: od dzwonków kołysanki, poprzez burzę filmowych emocji, aż do ponownego uspokojenia.

Cieszymy się, że ponownie w mogliśmy poczuć się choć w małym stopniu współtwórcami Festiwalu – imprezy będącej przestrzenią dla filmowych kreacji, czego wyraz, mam nadzieję, udało się oddać w czołówce – mówi Magdalena Zimecka ze studia ORKA.

Czołówkę można obejrzeć tutaj:

https://vimeo.com/182694455

Bartek Reszelski ukończył wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Ma bardzo duże doświadczenie jako motion designer w pracy nad projektami graficzno-animacyjnymi dla agencji reklamowych, stacji telewizyjnych, studiów animacji w Warszawie, Londynie, Berlinie, Sydney i San Francisco. Pracował m.in dla Discovery i Sky w Londynie, tworząc animowane czołówki i reklamy do serii telewizyjnych i dokumentów. Obecnie pracuje w Orce.

Artur Guza jest kompozytorem i aktorem scen muzycznych. Ukończył studia II stopnia z wyróżnieniem kompozycji i aranżacji jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu. Skomponował m.in. muzykę do nowych spektakli wg „Księgi dżungli” i „Czyż nie dobija się koni?”, a także specjalną kompozycję wykonaną podczas Światowych Dni Młodzieży. Obecnie można go oglądać w jednej z głównych ról spektaklu „Notre-Dame de Paris” na Scenie Dużej Teatru Muzycznego.