Do zobaczenia on-line. Informacje praktyczne dla Dziennikarzy

Do zobaczenia on-line. Informacje praktyczne dla Dziennikarzy

Zapraszamy do udziału w spotkaniach z twórcami filmów z Konkursu Głównego oraz Konkursu Filmów Mikrobudżetowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Wydarzenie rozpoczyna się 8 grudnia i potrwa do 12 grudnia 2020. Całość odbywa się w formule on-line.

Spotkania z twórcami na żywo

Wszystkie spotkania z twórcami i twórczyniami filmów uczestniczących w Konkursie Głównym i Konkursie Filmów Mikrobudżetowych odbędą się na żywo i będzie je można śledzić w mediach społecznościowych Festiwalu (Facebook, YouTube).

Dziennikarze, którzy chcą wziąć aktywny udział w konferencjach, powinni zalogować się na platformie Zoom dziesięć minut przed początkiem spotkania. Szczegółowy harmonogram oraz linki do poszczególnych spotkań są dostępne w chmurze festiwalowej TUTAJ.

Gospodarzami spotkań z twórcami filmów z Konkursu Głównego będą Katarzyna Borowiecka i Łukasz Maciejewski, a z Konkursu Filmów Mikrobudżetowych – Błażej Hrapkowicz.

Wywiady z reżyserami i reżyserkami wszystkich filmów z Konkursu Filmów Krótkometrażowych, przeprowadzone przez Kaję Klimek, zostały już zarejestrowane. Ich premiery w mediach społecznościowych odbędą się po pokazach filmów, prezentowanych w blokach pełnometrażowych.

Rezerwacja miejsc w wirtualnych salach

Przypominamy, że festiwalowe seanse odbywają się w wirtualnych salach kinowych na platformie VOD Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zgodnie z ustalonym harmonogramem projekcji.

Aby obejrzeć wybrany film, należy zalogować się na stronie system.festiwalgdynia.pl i zarezerwować miejsce na konkretnym seansie. Liczba miejsc w każdej wirtualnej sali kinowej jest ograniczona, dlatego rezerwacje należy robić z wyprzedzeniem.

Rezerwacji można dokonać od godziny 8.30 w dniu poprzedzającym seans. Na przykład: jeśli ktoś planuje wziąć udział w seansie 10 grudnia, będzie mógł rezerwować miejsce od 9 grudnia od godz. 8.30. Wyjątkiem jest pierwszy dzień Festiwalu: na pokazy filmowe 8 grudnia można rezerwować miejsca tego dnia od godziny 8.30.

Seanse są dostępne w trzygodzinnych blokach. I tak na przykład, jeżeli projekcja zaplanowana jest w godzinach 9.00-12.00, oznacza to, że tylko w tych ramach czasowych można obejrzeć dany tytuł. Jeżeli więc ktoś dopiero o godzinie 11.00 rozpocznie oglądać film, który trwa 90 minut, może nie zdążyć obejrzeć go do końca. Więcej wskazówek technicznych otrzymali Państwo w mejlu powitalnym, zawierającym również indywidualny login.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywa się online w terminie 8-12 grudnia 2020 roku.